Aktarmasız Ağrı Uçak Biletleri

Aktarmasız olarak seyahat etmek isteyenler için farklı alternatifler bulunurken Ağrı şehrine gidecek olanlar söz konusu alternatiflere ait uçak biletleri için dönemsel olarak farklı miktarları ödemektedir. Ağrı, ülkemizin en uzak kentlerinden bir tanesidir ve bundan dolayı da insanlar buraya gitmek için genellikle uçakları tercih etmektedir. Tercih edilecek söz konusu seçenek çok önemli bir kolaylık sağlamasına karşın kişilerin aktarmasız uçuş bulmaması bazen bir takım sorunlara neden olabiliyor. Aktarmasız Ağrı Uçak Biletleri almak isteyenlerin bu konuda iyi bir araştırma yapması gerekmektedir. Aktarmalı olarak yapılan uçak seferleri incelendiğinde bunların süresinin çok daha fazla olduğu görülmektedir. Çünkü bahsedilen seçenek tercih edildiğinde kişiler öncelikle farklı bir şehre gitmekte ve burada bir süre beklemektedir. Bekleme süresinin ne kadar olacağı ise farklılık göstermekte bazen 40 dakika bazen ise 3 saat olabilmektedir. Dolayısıyla da seyahat süreleri çok daha fazla olmaktadır. Ayrıca birden fazla sefer yapmak, biletlerin daha pahalı olması anlamına geliyor.

Yukarıda aktarmalı seferlerin olumsuzlukları ve buna bağlı olarak kişilerin neden direkt uçuşlara yöneldikleri ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Ağrı’ya direkt olarak gitmek isteyenlerin ilk seçeneği İstanbul’dur ki buradan çok sayıda hava yolu şirketi günün farklı bölümlerinde seferler düzenler. Türk Hava Yolları ve Anadolujet bunlardan iki tanesidir ve söz konusu şirketleri insanların 2 saat içerisinde İstanbul’dan Ağrı’ya gelmesini sağlar. Ayrıca ödenmesi gereken fiyatlar da uygun seviyelerdedir ve 125 TL’den başlar. Ankara’dan gelmek isteyenlerin ödemesi gereken ücret ise ortalama 100 TL’dir.

Doğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Ağrı ilk olarak 1927 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin şehre hakim olması, burada çok sayıda tarihi yapının bulunmasına neden olurken şehir kendi adını taşıyan dağ ile de tanınır. Ülkemizin en büyük dağı olan ve yıl içinde bir takım festivallerin ya da yarışmaların düzenlendiği bu dağın yüksekliği 5 bin metreden fazladır. Bunun dışında bir mimarlık harikası olan İshak Paşa Sarayı, şehrin en önemli sembollerinden bir tanesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, divan, harem ve benzeri bölümler de yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir