Aktarmasız Pekin Uçak Bileti Sorgula

Resmi adı ile Çin Halk Cumhuriyeti olan ülkenin başkenti Pekin şehri ile ülkemizin pek çok noktası arasında aktarmalı ya da aktarmasız uçak bileti bulabilmek olmakla beraber arama motorundan gerekli sorgulamaları yapabiliriz. Pekin ile İstanbul arası aktarmasız uçak bileti sorgulama işlemi yapıldığında fiyatların 1697 TL ile 3559 TL arasında olduğunu görebiliriz. Bunun yanı sıra tek aktarmalı uçak bileti fiyatlarının 2067 TL ile 2383 TL arasında, iki aktarmalı uçak bileti fiyatlarının 2341 TL ile 2407 TL arasında olduğunu görmekteyiz. Bunun yanında Aktarmasız Pekin Uçak Bileti Sorgula kısmında yapılan sorgulamaların dışında oldukça uzak olan Çin için aktarmalı uçuşlara da bakmak gerekmektedir.

İki ülke arası karşılıklı olarak hizmet vermekte olan havayolu şirketleri Air China, Türk Hava Yolları, Ukraine International, Aeroflot, Etihad Airways olarak karşımıza çıkmaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Pekin’e turistik, iş, eğitim ya da sadece eğlence amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdiğinizde bu şehrin hangi mekânlarına gitmeniz gerektiği hakkında bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Ziyaret listenize ilk olarak Çin Seddi’ni ekleyebilirsiniz. Tarihi öneme sahip olan bu mekân dünyaca ünlü bir yapıdır. Askeri özellikler gösteren bu yapı savunma özelliği başta olmak üzere sürgün, sınır kontrolü ve güç gösterisi için inşa edildiği tahmin edilmektedir. Bir diğer neden ise Çinlilerin Türklerin ataları olarak kabul ettikleri Köktürklerin yaptığı akınlardan korunmak için yaptığı da söylenmektedir. Çin Seddi hakkında şehir efsaneleri de yaygındır ki uzaydan görülebildiği iddia edilmektedir.

Üç ana binadan oluşan Cennet Tapınağı’nı ziyaret listemizin ikinci sırasına koyabiliriz. Üç ana binadan oluşan bu yapı, felsefi anlayışlarına uygun olarak inşa edildiğini biliyoruz. Bin 400’lü yılların ilk yarısında yapımı tamamlanan Cennet Tapınağı Pekin şehir merkezinin güney doğusunda yer almaktadır. Bu üç ana bina yerli ve yabancı turistlerin en sık ziyaret ettiği mekânların başında geliyor.

Pekin hayvanat bahçesini listemizin üçüncü sırasına alabiliriz. Bu hayvanat bahçesinin özeliği ise içerisinde 450 değişik türden 5 binden fazla hayvanın yaşamını sürdürdüğü doğal yaşam alanına sahip olmasıdır. Altın maymun ve dev panda gibi lokal türlerin yanı sıra fil, kutup ayısı, leopar gibi değişik iklimlerde yaşayan hayvan türlerini de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir