Aktarmasız Stockholm uçak biletleri

Kuzeyin Venediki olarak adlandırılan Stockholm İsveçin başkenti olup uçak vasıtası ile havayolu ulaşımını tercih edenler Türk Hava Yolları ve Pegasus firmalarından biletleri alarak aktarmasız uçuş keyfini sürebilirler.  Uçak yolculuğundan bazı yolcular aktarmalı bazıları ise aktarmasız seferleri tercih ettiklerinden firmalar Stockholm uçuşlarının biletlerini tercihler doğrultusunda yapmakta olup biletleri kişiler tercihlerine göre seçebilir.  Daha fazla şehir görmek isteyen ve yolculuktan zevk alanlar aktarmalı uçuşlardan hoşnut olmaktadır. Fakat sınırlı zamanı bulunan ve uzun yolculukları sevmeyenler ise aktarmasız direkt seferleri kullanmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Hava Yolları sabah 07.30, öğlen 14.25, akşam 19.30 saatlerinde Stockholm Arlanda Uluslararası Havaalanı’na direkt uçuş yapmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanından ise Pegasus firması direkt sefer düzenlemektedir. Aktarmasız Stockholm uçak biletleri almak için bu şekilde bir arama yapmak gerekmektedir.

Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen’den sabah 10.35 ve akşam 21.45 saatlerinde direkt Stockholm Arlanda Uluslararası Havaalanı’na uçmaktadır. Aktarmasız seferler ortalama 3 saat 40 dakika sürerken aktarmalı seferlerin yolculuk süresi daha uzundur. Ankara Esenboğa Havalimanından ise Türk Hava Yolları gün içerisinde sadece bir kere sabaha karşı saat 04.15’de direkt olarak uçmaktadır. İzmir, Antalya gibi şehirlerden havalanan uçaklar ise İstanbul üzerinden aktarmalı olarak seferini gerçekleştirmektedir. Arlanda Uluslararası Havaalanı şehir merkezine 45 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Alandan otobüs, hızlı tren veya ticari taksi alternatiflerinden biri kullanılarak merkeze ulaşım sağlanabilir. Hızlı trenle 20 dakika süren bu yolculuk otobüsle 40 dakika çekmektedir. Ticari taksilerde fiyatlar farklı olduğundan camında yazan tarife okunarak binilmelidir.

Suç oranını az, oksijeni fazla, trafiği yok denecek kadar az olan Stockholm tam yaşanılacak bir kenttir. 14 ada üzerinde kurulu olduğundan dolayı kentte tekne sahibi olmak bir ihtiyaçtır. 2 milyon nüfusu ile İsveç’in en büyük kenti olan şehirde pek çok milletten insan yaşamaktadır. Yeme ve içmenin oldukça pahalı olduğu şehirde Gulf Stream sıcak su akıntısının etkisi ile ılıman bir iklim yaşanmaktadır. İskandinav ülkelerinin medya, ekonomi, siyaset ve kültürünün merkezi durumundadır. Gamla Stan Bölgesi kafelerin, mağazaların, restoranların ve 17. Yüzyıl yapılarıyla kentin kalbidir. Storkyrkan Katedrali, Stokholm Belediye Binası, Kungliga Slottet Kraliyet Sarayı, Junibacken Masal ve Eğlence Parkı ile Ulusal Kültür Tarihi Müzesi kentin görülmeye değer yerleri arasındadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir