Ankara Diyarbakır Uçak bileti fırsatı

Ortalama 881 km arası olan Ankara Diyarbakır arası seyahat yapmak isteyenler yaklaşık 11 saat süren karayolu yolculuğunu veya yakalayacağı uygun uçak bileti fırsatıyla 1 saat 20 dakika süren havayolu seyahatinden birini seçebilir. Uçaktaki sınırlı sayıdaki koltuk için geçerli olan promosyonlu uçak bileti Ankara Diyarbakır hattında alabileceğini en uygun uçak bileti olacaktır. Ankara Esenboğa Havalimanından, Diyarbakır Havalimanına Anadolu Jet, Pegasus ve Türk Hava Yollarının seferleri bulunmaktadır. Gün içerisinde ortalama Anadolu Jet havayolu şirketinin 6, Pegasus havayolu şirketinin 8, Türk Hava Yolları’nın 16 olmak üzere toplam 30 adet seferi bulunmaktadır. Kış aylarından bu sayıda olan seferler yaz ayında talebin çok olmasından dolayı artış göstermektedir.

Ankara Diyarbakır hava yolu hattında birden fazla hava yolu şirketinin olması aralarındaki rekabeti artırmakta olup bu rekabet yolculara fırsat sağlamaktadır, bu hatta en uygun uçak bileti fırsatı sunan hava yolu şirketinin Anadolu Jet olduğu görülmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Diyarbakır Havalimanı’na en fazla tercih edilen hava yolu şirketi Türk Hava Yolları’dır. Uçak biletleri hava yolu şirketlerinin stratejilerine, yapılan kampanyalarına, seyahat tipine, uçağın kalktığı hava limanın tercih edilip edilmemesine göre veya talep yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir, örneğin bayram ve tatil zamanlarında çok talep olmasından dolayı uçak bilet fiyatları artmaktadır. Ankara Diyarbakır uçak biletlerinde de bu uygun fiyat fırsatları yakalanabilir, 39.99 tl’ den başlayan fiyatlardan bilet bulunabilmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan uçakların, şehir merkezine 6 kilometre uzakta olan Diyarbakır Havalimanı’na iniş yapmaları mevsimlerdeki hava şartlarına göre bazen değişiklik gösterse de ortama 1 saat 20 dakika sürmektedir, Ankara Esenboğa Havalimanından Kalkış saati 09:55 olan direk uçuş yapan uçak, Diyarbakır Havalimanı’na saat 11:15 civarında iniş yapmaktadır. Şayet uçuş aktarmalı ise 06:25 saatinde Ankara Esenboğa Havalimanından kalkış yapan uçak 07:25’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yapıp,12:20 saatinde Sabiha Gökçen Havalimanından kalkış yaptığında Diyarbakır Havalimanı’na inişi saat 14:10’nu bulmaktadır. Ankara Diyarbakır uçak yolculuğunda aktarma sadece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılmayıp, İstanbul Atatürk Havalimanı gibi farklı havalimanlarından da aktarmalar yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir