Azerbaycan İstanbul uçak biletleri

Kardeş ülkemiz olarak sevilen sık sık ziyaret edilen Azerbaycan İstanbul uçak biletleri sürekli olduğundan dolayı indirimli fiyatlarla karşışabilirsiniz, çünkü kardeş ülke Azerbaycan’dan Türkiye’ye aktarmasız olarak günde yaklaşık 40 uçak seferi bulunmaktadır. Ateşler ülkesi Azerbaycan, 1918 de bağımsızlığına kavuşmuş olsa da, Sovyet işgali sonrası devletler topluluğu çatısı altına girmiştir. Sovyet Rusya’nın dağılması sonrası 1991 de tam bağımsızlığa kavuşmuş ve tüm dünya tarafından tanınmış bir ülkedir. Başkenti Bakü petrol ve doğalgaz zenginliğinin verdiği tüm ihtişamı yansıtmaktadır. Rüzgarlar şehri olarak adlandırılan Bakü de bulunan Haydar Aliyev havalimanı, Kafkasya bölgesinin en büyük ve işlek limanıdır. Hazar denizi kenarında bulunan havalimanı uluslararası GYD uçuş kodu ile adlandırılmaktadır.

Azerbaycan’dan İstanbul’a gelmek için kullanılabilecek uçak bilet firma ve havayolları şu şekildedir;

Türk Hava Yolları: Günde karşılıklı olarak, neredeyse günün her saati, düzenli 20 sefer yapılmaktadır. Uçuş süresi normal şartlarda 3 saat 10 dakikadır. Atatürk havalimanına seferler düzenlenmektedir.

Azerbaycan Havayolları: Günde karşılıklı, düzenli 10 sefer yapılmakta olup, THY dan farklı olarak Sabiha Gökçen Havalimanına da uçuşları vardır.

Ukrayna Havayolları: Kiev aktarmalı olarak hizmet verilmektedir. Bu uçuşlar 10 – 20 saat arasında sürmektedir.

Katar Havayolları: Doha aktarmalı olarak hizmet verilmektedir. Bu uçuşlar 10 – 20 saat arasında sürmektedir.

Ayrıca, Rus havayolları, Kazakistan havayolları, Alman havayolları da aktarmalı olarak hizmet vermektedir.

Belirtilen havayolları arasında en rahat seyahat edilebilecek seçenek THY olarak görülmektedir. THY Bakü uçuşlarında business uçuş hizmeti de sunmaktadır. Belirtilen seferler sezona göre değişiklik gösterebilir. Azerbaycan havayolları da son yıllarda hizmet kalitesi ve fiyat politikasında yaptığı düzenlemelerle, havayolu ulaşımında ön planı çıkan havayolları arasındadır. Her iki firmanın sunduğu düzenli ve kaliteli hizmet ile Azerbaycan’dan Türkiye’nin güzide şehri İstanbul’a gelmek, ülke içinde seyahat etmek kadar kolay ve rahattır. İstanbul seferlerinde indiğiniz havaalanına bağlı olarak, şehir turu yapmak ve İstanbul’un tarihi güzelliklerini keşfetmek, yapılması tavsiye edilen en önemli husustur. Azerbaycan – İstanbul uçak seferleri, ülkeler arasında her geçen gün gelişen ilişkilerin devamını sağlamakta önemli bir araçtır.

2 Yorum yapıldı “Azerbaycan İstanbul uçak biletleri

  1. Gardaş ülke işte gidip gelmeyen varsa bilemem birşey demek istemem mutlaka gidip biraz gezmeniz gerekir Azerbaycan eğlence mekanları falan çok uygun fiyatlı aynı Türkiye’deki gibi fiyatlar pek bir fark yok aramayında zaten yiyecekleri deseniz aynı bizimkilerle gardaşız da o yüzden işte.

  2. Geçen alım yaptım türbülans yaşadım ilk defa hava bozukken demek ki fazla binmemek gerekiyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir