Bosna Hersek Türkiye Aktarmasız Uçak Bileti

Balkan ülkeleri arasında bulunan Bosna Hersek ile Türkiye arasında yapılan aktarmasız uçuşlar sayesinde insanlar çok daha kısa sürede seyahat edebilmekte ve ayrıca uygulanan kampanyalar sayesinde bazı dönemlerde uçak bileti için çok daha az ücret ödemektedir. Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki ilişkiler tarihin hemen her döneminde çok iyi olduğu için söz konusu durum iki ülke arasında yapılan uçak seferlerine de yansımakta ve yapılan çok sayıdaki uçuş sayesinde insanlar bilet alarak yolculuklarını istedikleri zamanda yapabilmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren Pegasus ve Türk Hava Yolları şirketler tarafından düzenlenen seferlerin önemli bir kısmı aktarmasız iken isteyen kişiler için aktarmalı uçuşlar dahi bulunmaktadır.

Türkiye ile Bosna Hersek arasında seyahat etmek isteyen kişiler için İstanbul ile Saray Bosna arasında karşılık seferler yapılmaktadır. Söz konusu seferleri yapan şirketlerden birisi olan Türk Hava Yolları tarafından gün içinde iki farklı uçak kaldırılmaktadır. Söz konusu uçaklardan bir tanesi saat 07:15’te hareket ederken diğeri ise 19:20’de hareket etmektedir. Yolculuğun toplam süresi 1 saat 55 dakika sürmekte ve söz konusu yolculuk için ödenmesi gereken ücretler ortalama 500 TL’den başlamaktadır. Talep durumuna bağlı olarak fiyatlar 1.000 TL’ye kadar yükselmektedir. İki kent arasında sefer yapan bir başka ise Pegasus olup bu şirket günde bir defa uçak kaldırmaktadır. Uçaklar saat 16:05’te kalkmakta ve Bosna Hersek yerel saati ile 17:00’de iniş yapmaktadır. Firma tarafından kaldırılan uçaklarla seyahat etmek isteyen kişilerin biletler için ödemesi gereken ücretler ise 256 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Daha fazla ücret ödemek istemeyen kişilerin erken rezervasyon yaptırmaları çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bosna Hersek içerisinde çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve bunlarında bir kısmı Osmanlı Devleti zamanında yapılmıştır. Balkanlarda yüzyıllar boyunca hüküm süren Osmanlı sebebiyle Bosna Hersek ile ülkemiz arasındaki ilişkiler oldukça iyidir. Osmanlılar döneminde buraya yapılan eserlerden en önemlisi Mostar Köprüsüdür ve söz konusu köprü Bosna Sırp savaşı sırasında hasar almasına rağmen daha sonra tekrar onarılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir