Brüksel Türkiye uçuş bilgileri 

Ülkemiz üzerinden Belçika başkenti Brüksel iline aktarmalı ve aktarmasız olarak uçuş bilgileri mevcut olup fiyatlar erken rezervasyonlara göre değişiyor. Brüksel’den Türkiye’ye gelmek isteyen kişilerin ki farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerden ilki İstanbul olup diğer seçeneğe göre daha fazla uçuş seçeneği bulunmaktadır. Brüksel’den İstanbul’a gün içinde ortalama 7 uçuş gerçekleşmekte ve uçuşların büyük bölümünü Türk Hava Yolları gerçekleştirirken 1 tanesi de Pegasus havayolları gerçekleştirmektedir. Türk Hava Yollarının uçakları yerel saat ile 08:00, 11:35, 13:20, 15:15, 18:15’tedir. Pegasus’un uçuşu ise 18:15’tedir. Bu uçuşların tamamı aktarmasız uçuşlar olup uçuş saatleri dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu uçuşlar haftanın her günü yapılmaktadır.

Brüksel’den Türkiye’ye gelmek isteyenlerin tercih edebilecekleri bir başka seçenek ise doğrudan Antalya’ya gelmektir. Bu uçuşlar haftanın her günü yapılmamakta olup belli günleri yapılmaktadır. Bu uçuşu yabancı havayolu şirketleri ve Türk havayolu şirketleri sağlamaktadır. Buradaki insanların Antalya’ya gelme sebebi büyük orandan tatil amaçlı olup insanlar otellerle anlaşma yaparak buraya gelmekte ve burada tatillerini yaptıktan sonra tekrar geri dönmektedir. Bundan dolayı Antalya’ya Avrupa’nın pek çok kentinden olduğu gibi Brüksel’den de doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Brüksel’den Türkiye’ye gelmek isteyenlerin bir başka seçeneği daha bulunmakta olup o da aktarmalı uçuşlardır. Brüksel’den Türkiye’deki pek çok kente aktarmalı uçuşlar bulunabilmektedir.

Brüksel’den aktarma yaparak Türkiye’ye gelmek isteyenler için en uygun seçenek Avrupa’daki başka bir kentte aktarma yaptıktan sonra İstanbul’a gelmektir. Çünkü diğer şehirlerin tercih edilmesi durumunda ciddi bekleme süreleri ortaya çıkabilmektedir. Aynı durum İstanbul içinde yaşanabilmekte fakat İstanbul için çok fazla seçenek olduğu için bekleme süresi daha az olan uçuşları bulma ihtimali daha fazladır. Brüksel’den tek aktarma yaparak İstanbul’a gelebilmek için yaklaşık 100 tane farklı seçenek bulunmaktadır. Aynı dakikada kalkan farklı seçeneklerde bulunmakta olup saat başına yaklaşık 5 uçuş gerçekleştirilmektedir. Bazı saatlerde bu sayı çok daha fazla olabilmektedir. Uçuşlar yerel saat ile 6:15’te başlamakta ve gece 23:35’te sona ermektedir. Bu uçuşların bir kısmı Türk şirketleri tarafından gerçekleştirilirken büyük kısmını yabancı şirketler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir