Burundi Aktarmasız Uçak Bileti

Burundi ülkesine İstanbul kalkışlı olarak seyahat edilmek istendiğinde aktarmasız bir şekilde uçak bileti bulabilmek mümkün olmayıp genellikle bir veya iki aktarma yapmak suretiyle farklı havalimanları ve güzergahlar kullanılarak uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Türk Havayolları şirketi sektörde faaliyet gösteren bazı yabancı havayolu şirketleri ile gerçekleştirdiği iş birliği doğrultusunda Kenya üzerinden 2 aktarma yaparak İstanbul Burundi seferlerini yaklaşık olarak 13 saatlik yolculuk süresi sonunda ve 2 bin 900 lira seviyelerinden müşterilerinin beğenisine sunduğu biletlerle gerçekleştirmektedir. Bahsedilen uçuş dışında Kenya Airways, Emirates ve Pegasus gibi şirketlerde aktarmalı olacak şekilde ve ortak olarak seferler düzenlemektedir. Bahsedilen rotada en ucuz biletler bin 800 lira seviyelerinden satışa sunulmakta iken en pahalı biletler ise 2 bin 900 lira dolaylarından alıcı bulmaktadır.

Afrika kıtasında yer alan ve karasal bir ülke olma özelliğine sahip olan Burundi büyük göller bölgesi konumunda ve tropikal iklim etkisinde bulunmaktadır. 17 eyalete bölünerek yönetilen ülkenin ekonomisi tarım ağırlıklı olup ihracat gelirlerinin %80 gibi önemli bir bölümünü Kahve ihracatı oluşturmaktadır. Bunun dışında muz, mısır ve patates gibi diğer tarım ürünlerinin de ihracı sağlanmaktadır. İmalat sektörünün zayıf olduğu ülke için genel olarak dışa bağımlı olduğunu söylemek mümkündür. Fransızca ve ülkenin resmi yerel dili olan Kirundi dillerinin aktif olarak konuşulduğu Burundi’de halkın %67 gibi önemli bir çoğunluğu Hristiyan dinine mensup olup %10’luk kısım tarafından ise İslam dini benimsenmiştir. Ülke mutfağında ise Fransız yemeklerinin etkisi yoğun bir şekilde hissedilmekte olup en çok tüketilen besinler arasında Samosa ve Şiş Kebap ön plana çıkmaktadır.

Vizesiz olarak seyahat edebilme imkanının bulunduğu Burundi’de gezilebilecek yerler arasında Kibira, Rusizi ve Bururi gibi doğal park alanlarının yanı sıra Karera Şelaleri ile Rwihinda Gölü ön planda yer almaktadır. Ülke nüfusunun %85’lik kısmını Hutu milletinin %14’lük kısmını ise Tutsi milletinin oluşturduğu Burundi’de hiçbir bankaya ait şube veya atm bulunmadığından ülkeyi ziyaret etmek isteyen misafirlerin yanında yeterli derecede nakit para bulundurması faydalı bir davranış olacaktır. Ayrıca ülkede zaman zaman meydana gelebilen iç karışıklıklar nedeniyle oluşabilecek güvenlik sorunlarından dolayı ülkeyi ziyaret etmek isteyen turistlerin son gelişmelere dair kapsamlı bir bilgi edinmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir