Çanakkale ucuz uçak biletleri sorgula

Çanakkale Savaşının yapıldığı topraklardaki şehitlik vatandaşlarımız tarafından sıklıkla ziyaret edildiğinden uçak yolculuğunu daha ucuz fiyatlar ile yapabilmek için firmaların biletleri arasında sorgula işlemi yapılmalıdır. Çanakkale şehrindeki Antik Çağdan kalmış olan Troya kalıntıları yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında olup ucuz uçak yolculuğu için sorgula işlemi yapıldığında ekranda farklı firmaların biletleri görülecektir. Osmanlı Devleti askerlerinin Trakya’ya geçiş yolunda bulunduğundan ayrıca öneme sahip olan Çanakkale uçak seferleri yılın her mevsiminde yoğunluk yaşamaktadır. Fakat özellikle Mart aylarında gitmeyi düşünenler daha uygun fiyatlar ile yolculuk yapabilmek için olabilecek en erken vakitte biletlerini almalıdır. Çanakkale ucuz uçak biletleri sorgula şeklinde bir arama yapıp bilet almakta fayda bulunmaktadır. Rota üzerindeki Promosyon, kampanyalı ve indirimli biletler çok çabuk tükendiğinden acele etmekte fayda vardır.

Çanakkale’ye ülkemizin çeşitli havaalanlarından farklı havayolu firmalarından aktarmalı uçak seferleri bulmak mümkündür. Aktarmalı yolculuk yapmaktan hoşnut olmayanlar için direkt seferler önerilmektedir. Çanakkale’ye direkt uçmak isteyenler Ankara veya İstanbul havaalanlarını tercih etmelidir. İstanbul Atatürk Havalimanından Onur Air firmasının her gün saat 15.40’da uçuş bulmak mümkündür. Direkt olarak yapılan bu yolculuk 50 dakika sürerken aktarmalı olarak yapıldığında uzayacaktır. Ankara Esenboğa Havalimanından ise Anadolujet Havayolları gece 23.50’de direkt sefer yapmaktadır ve bu sefer ile yapılan yolculuk ortalama 1 saat 25 dakika sürmektedir. Hava ulaşımında en ucuz fiyatlara sahip olan Promosyon biletlerini almak için erken rezervasyon şarttır. Her uçakta sınırlı sayıdaki koltuk için geçerli olan promosyon biletlerin sınırlı olması acele edenlere ucuz yolculuk imkanı sunmaktadır.

Şehrin adında bulunan çanak, çanak ve çömlekçilik işi ile uğraşan il halkından gelmiştir. Kale ise kentin simgelerinden biri olan Kale-i Sultaniye’den ileri gelmektedir. İki kelime birleşince kentin günümüzde kullanılan adı ortaya çıkmıştır. Boğazları geçerek ülkemize hakim olmaya çalışan İtilaf Devletlerine büyük kayıp yaşatarak geçmelerini engelleyen Çanakkale taburu 1915 yılında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir zafer kazanmıştır. Bundan dolayıdır ki ülkemiz ve tarihi açısından Çanakkale’nin yeri çok özeldir. Kente gidenler Abdülhamit Dönemi’nde şehrin önde gelen Yahudi biri tarafından yapılan Aynalı Çarşı’yı,  Şehitliği, ünlü Truva filminde kullanılan tahta atı ve antik Truva Antik Kentini, Deniz Müzesini, Saat Kulesini ve Arkeoloji Müzesini muhakkak ziyaret etmelidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir