Darüsselam Uçak Bileti Ara

Arapçada Barış Yurdu anlamına gelen Darüsselam Tanzanyanın eski başkenti aynı zamanda en gelişmiş kenti olup uçak yolculuğu yapılırken bileti ara işlemini Julius Nyerere İnternational Havalimanı üzerinden yapmak gerekmektedir. Darüsselam kentine ülkemizden uçak bileti bulmak için ara butonuna basıldığında Tanzanyanın en büyük şehrinde bulunan havaalanına İstanbul Atatürk Havalimanından direkt uçuş olduğu görülecektir. İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Hava Yolları firması tarafından gerçekleştirilen bu aktarmasız yolculuk 7 saat 25 dakika sürmektedir. Direkt uçuş uçak bileti maliyetleri ise 2922 TL ile 1403 TL arasında değişmektedir. Haftanın Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar günleri yapılan seferlerin saati akşam 19.05’tir. Aktarmalı seferler ise haftanın farklı günlerinde ve günün çeşitli saatlerinde yapılmaktadır.

Tanzanya’nın üç tane önemli kenti vardır. Bunlar, Zanzibar, Klimanjaro ve Darüsselamdır. Tam Hint Okyanusu’nun kıyısında bulunması kente egzotik bir hava meydana getirmiş ve göz alıcı olmuştur. Tanzanya’nın en büyük limanına sahip olmasından dolayı uluslar arası ticarette önemli bir konuma sahiptir. Şehrin gezilmesi gereken yerleri arasında Oyster Bay bulunmaktadır. Kumsalları ile meşhur olan Oyster Bay’ın yanında Ulusal Müze kesinlikle gezilmelidir. Şehre ait kültürel ve tarihi eserlerin sergilendiği müze kentin zengin alt yapısını gözler önüne sermektedir. Tatil ve balayı yerleri arasında önlerde yer alan Zanzibar Adası da tekne ile yapılan iki saatlik yolculuktan sonra ulaşılabilecek kadar yakındır. İnanç bakımından zengin olan Darüsselam’da cami ve tapınakların çok olduğu Upanga Bölgesi de görülmelidir.

Deniz, güneş ve yeşilin keyfini sürmek isteyenler için oldukça ideal olan Darüsselam’da UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınan Serengeti Milli Parkı, köylerden Masai Köyü çok farklı güzelliklere sahiptir. Bu mekanlarda hayvanlar dünyasına dair çok güzel fotoğraflar çekilebilir. Hint Okyanusu’ndan tutulan balıkların satıldığı Balık Pazarı’ndan balıklar istenirse çiğ alınıp pişirilebilir istenirse de orada hazır pişmişlerden tercih edilebilir. Çok çeşitli milletlerin yaşadığı kentte yiyecek kültürü de oldukça fazladır. Balık, tropikal meyveler ve deniz ürünleri tavsiye edilebilecek yiyecekler arasındadır. Ülkemiz vatandaşlarına vize uygulayan ülkeye Tifo aşısı yaptırmadan gidilmesi doğru değildir. Çünkü ülkede bulaşıcı hastalıklar vardır. Güney Yarımkürede bulunduğundan doları şehre yolculuk için en uygun zamanlar Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir