Gana İzmir Arası Uçuş seferi

Tropikal kuş, hayvan ve yağmur ormanlarının biyolojik çeşitliliğinin olduğu Batı Afrika ülkelerinden Gana üzerinden İzmir ilimize direk uçuş bulunmayıp Kahire veya Dubai üzerinden aktarmalı uçak seferleri yapılmaktadır. Yeraltı zenginliğinden dolayı Altın Sahil olarak da bilinen Gana’dan Türkiye’ye üniversite okumak, gezmek, ticaret, tatil maksadıyla birçok kişi gelmekte, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tatil ve doğal güzelliklerin merkezi olan İzmir’e de Gana’dan gelen ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Türkiye ile arasındaki mesafeden dolayı hava yolu ulaşımına daha fazla ihtiyaç hissedilmektedir. Direk uçuş olmaması biraz yorucu olsa da diğer ulaşım vasıtalarına göre çok daha konforlu ve hızlı olduğundan Gana-İzmir yolcuları hava yolu ulaşımını tercih etmektedir.

Gana Kotoka Intl Havalimanı’ndan 21.20’de havalan uçak 6 saat 45 dakikada İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapmakta, 1 saat 55 dakika sonra tekrar havalanan uçak saat 07.50 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapmaktadır. En kısa uçuş olan İstanbul aktarmalı Gana-İstanbul-İzmir yolculuğu yaklaşık 9 saat 50 dakika sürmektedir. En uzun aktarmalı yolculuk ise 1 gün 11 saat 10 dakika süren Gana- İstanbul-Ankara-İzmir uçuşudur. Saat 21.20’de Gana Kotoka Intl Havalimanı’ndan başlayan yolculuk 07.50’de İstanbul’a yaklaşık 13 saatlik beklemeden sonra Ankara ve 14 saatlik beklemeden sonra da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yapılmakta ve beklemelerin uzun olmasından dolayı varış ertesi gün saat 11.30’u bulmaktadır.

Gana’dan İzmir’e Türk Hava Yolları, Royal Air Maroc, Onur Air, Egyptair, Ethiopian Air Lines, Meridiana, Atlas Global, TAP Portugal, Asky, Brussels Airlines, British Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Air France gibi daha birçok hava yolu şirketinin uçuşu bulunmaktadır. Gana-İzmir arasında yolculuk yapmak isteyenlere, hava yolu şirketlerinin fazla olmasından dolayı farklı saatlerde bilet bulma şansı sunulmaktadır. Gana-İzmir arasındaki mesafenin çok ve aktarmaların, beklemelerin fazla olmasından dolayı bilet fiyatları yükselmektedir. Daha ucuza yolculuk yapmak isteyenler, hava yolu şirketlerinin, alındığında herhangi bir sebepten iade, iptal ve değişimi olmayan promosyonlu biletlerinden ve indirimli, kampanyalı biletlerden alarak hem ucuz hem de güvenli yolculuk yapma imkânı bulabileceklerdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir