Gaziantep Nevşehir uçuş bilgileri

İki il arasında sadece hizmet veren THY firması olarak gözükmektedir, Gaziantep Nevşehir arasında uçuş bilgilerini incelediğimiz zaman Türk Hava Yolları kurumu sadece iki il arasına uçuş seferi koymuştur, bu hava yolu ortalama olarak günde 2 kez hizmet vermektedir. Gaziantep Oğuzeli Havalimanından Nevşehir Kapadokya Havalimanına aktarmasız olarak uçuş yoktur, yapılan uçuşlar İstanbul havaalanlarından aktarmalı olarak yapılan uçuşlar vardır. Aktarmalı uçuşların hizmetinin veren hava yolu şirketi Türk Hava Yolları’dır. Gaziantep Oğuzeli’nden İstanbul havaalanlarına, İstanbul havaalanlarından Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na aktarma ortalama maksimum 7 saat sürmektedir. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan İstanbul havaalanlarından aktarmalı olarak Nevşehir Kapadokya’ya genellikle sabah 05.00 ile öğlen 12.15 arasında uçuşlar düzenlenmektedir. Yapılan aktarmalı uçuşların fiyatları ortalama olarak 189 liradır ve aktarmalı uçuşlara göre gayet ekonomiktir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na aktarmasız olarak uçuş yoktur. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na uçuşlar İstanbul havaalanlarından aktarmalı olarak yapılmaktadır. İstanbul havaalanlarından aktarmalı olarak yapılan uçuşların süreleri maksimum olarak 12 saat 10 dakika kadar sürmektedir. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na günlük ortalama 3 adet uçuş bulunmaktadır, uçuşlar 09.50, 20.05 ve yine 20.05 saatlerinde olabilirken 1 gün içine ve aynı saat için ek uçuş koyulabilir. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Gaziantep Oğuzeli’ne İstanbul aktarmalı olarak yapılan uçuş fiyatları ortalama olarak 168 lira ile 276 lira arasındadır.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na İstanbul havaalanlarından aktarmalı olarak yapılan uçuşlar yaz aylarında daha fazla iken kış aylarında daha azdır. Örneğin ocak ayının herhangi bir gününde 1 uçuş düzenlenirken haziran ayının herhangi bir gününde 3 uçuş düzenlenmektedir. Bunun başlıca sebebi ise Nevşehir Kapadokya’nın turizm bakımından zenginliğidir, yaz aylarında turizm amaçlı seyahatler yolcuların da yaz aylarında tatil yapabilmesi gibi durumlardan dolayı uçuş sayısı artabilmektedir, hava yolu şirketleri daha fazla uçuş koyabilmektedir. Yine Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Gaziantep Oğuzeli’ne İstanbul aktarmalı olarak yapılan uçuşlar yaz aylarında daha fazladır. İki şehir arasında kış aylarında uçuş hava koşulları ve yolcuların çalışma koşulları bakımından daha azdır. İki şehir arasında yıllık ortalama olarak 600 binden fazla yolcu ulaşımı sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir