Gine Direk Uçak Bileti

İstanbul kentinden Gine ülkesine direk uçuşlar bulunmamakta ancak Türk Havayolları ve Tunisair ile Asky gibi havayolu şirketlerinin işbirliği doğrultusunda imzaladığı anlaşmalar sonucunda farklı ülkeler üzerinden aktarmalı seferler gerçekleştirmektedir. Aktarma bölgesi olarak kullanılan ülkeler arasında Fildişi Sahilleri, Mali ve Tunus gibi ülkeler yer almakta olup satışa sunulan biletler için müşterilerden talep edilen bedel 3 bin 300 lira ile 6 bin 800 lira arasında değişkenlik göstermektedir. Aktarma yapılacak rotalar ve aktarma sayılarına bağlı olarak farklılık gösteren yolculuk süresi ise 16 saatten 34 saate kadar çıkabilmektedir. Başkenti Conakry olan Gine ülkesinin yalnızca % 26’sı şehirlerde yaşamakta olup nüfus yapısı oldukça karmaşık bir durumdadır.

Ülkede Maninka milleti nüfusu oranı %26, Poller milletinin oranı %40 ve Susu milleti nüfus oranı ise %11 seviyelerindedir. Gine’de Conakry ve Kankan dışındaki kentler ulaşım, altyapı ve işgücü niteliği bakımından oldukça zayıf bir yapıya sahip olup nüfusun büyük çoğunluğu da gelişmiş bölgelerde yaşam sürmektedir. Resmi bir dilin bulunmadığı ülkede halk arasında pek çok dine mensup kişiler bulunmakla birlikte halkın büyük bir çoğunluğunu Müslüman kesim oluşturmaktadır. Tropikal iklimin etkilerinin yoğun bir şekilde hissedildiği Gine’de Nisan ve Kasım ayları arasındaki dönem yağışlı bir şekilde geçmektedir. Gine bölgesine turistik ziyaret amacıyla giden misafirler için tarihi ve kültürel öneme sahip birçok rota yer almakta olup bunların en çok rağbet görenleri ise Botanik Bahçesi, Ulusal Müze ve Başkanlık Sarayı ile Madina Market gibi noktalarıdır.

Gine tatilinde gece eğlencesi arandığı zaman çok fazla alternatifin olmadığını söylemek mümkün olup disko, gece kulübü, bar gibi eğlence mekanları sınırlı sayıda bulunmaktadır. Alternatif bir eğlence konsepti olarak konaklama yapılan otellerin sunduğu imkanlardan yararlanılabilir. Dolayısıyla ülkede oldukça sakin bir gece hayatı mevcuttur. Yemek kültürü ile ilgili olarak işe sığır etinin yoğun bir şekilde kullanıldığı Gine pilavı, okyanusa kıyısının bulunması nedeniyle deniz ürünleri alanında geniş bir yelpazeye sahip menüler tadılmaya değerdir. Gelecek dönemde meydana çıkabilecek gelişmeler doğrultusunda bölgenin turizm potansiyelinde artış yaşanması söz konusu olabilecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir