Giresun İstanbul Ucuz Uçak Bileti Bul

Karadenizin kıyı şeridindeki eşsiz doğası ve yaylaları ile adından söz ettiren Giresun şehrinden İstanbul arasında hava yolculuğunu ucuz uçak bileti ile yapmak isteyenler ilk olarak ucuz bilet bul butonunu kullanmaları gerekir. Giresun ile İstanbul arasında direkt uçak bileti bulmak mümkün olmamakla birlikte Türk Hava Yolları ile Anadolujet firmalarının sitelerinden aktarmalı seferlere ucuz bilet bulunabilir. Giresun şehrine ait özel havalimanı yoktur. Ordu ile Giresun illerinin arasında kurulmuş olan Ordu-Giresun Havalimanı her iki şehre ve yakın illere hizmet vermektedir. Anadolujet firmasının gün içerisinde Ordu-Giresun Havalimanından kalkan iki farklı sefer bulunmaktadır. Bu seferler sabah 09.55 ile akşam 21.40 saatlerinde İstanbul ile karşılıklı olarak yapılmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanından Türk Hava Yollarına aktarma yaparak devam eden yolculuğun uçak bileti fiyatları 528 Türk Lirası civarlarında satılmaktadır. Bazı dönemlerde yapılan kampanya, indirim ve promosyon bilet uygulamaları ile değişiklik gösteren bilet fiyatları yolcu talebine göre de değişmektedir. Türkiye için değeri tartışılmayan İstanbul ülkemizin her bir köşesinden misafir ağırlamaktadır. İki şehir arasındaki yolcu trafiği özellikle yaz aylarında fazlası ile artmaktadır. Ürettiği fındık ile ülkemizin ihtiyacını karşılayan şehrin en önemli turistik alanı kente hakim bir tepede bulunan Giresun Kalesidir. Kümbet Yaylası, Giresun Adası, Kulakkaya Yaylaları, Tirebolu Kalesi, Gölyanı, Bedrama Kalesi, Paşakonağı, Giresun Müzesi, plajı ve baş döndüren güzelliği ile Kale Camii gezilecek yerleri arasındadır.

İstanbul’un yemek kültüründen biraz daha farklı bir yemek anlayışı olan şehirde en beğenilen lezzet etli karalahana sarmasıdır. Birçok çeşit yemeği yapılan karalahananın yörede en çok sevileni yoğurt ile ikram edilen etli karalahana sarmasıdır. Taze fasulye ve pirinç ile hazırlanan fasulye dibesi şehrin en ünlü lezzetleri arasındadır. Karadeniz’in en güzel tatlarından olan Mısır ekmeği Giresun’da her an taze olarak bulunmaktadır. Hamsinin kızartması, tavası, mangalı derken şehir halkının vazgeçilmez lezzeti hamsi böreği aileler tarafından işletilen küçük lokantalarda çok daha lezzetli olarak bulunabilir. Yöresel tatlar olan yemeklerden önce ikram edilen tereyağı, mısır unu ve tuz ile yapılan yağlaş, pazı diğer adı ile pezik mücveri kesinlikle tadılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir