Gürcistan İzmir Uçak bileti fiyatları

Tatil için Türk vatandaşların son zamanlarda tercih ettiği Gürcistan artık İzmir üzerinden gidenleri varsayarak uçak bileti fiyatlarını bütçenize göre rezervasyon seçenekleriyle belirtiyoruz. Bu sebeple Gürcistan en çok ziyaret edilen ve iş için gidilen ülkeler arasında yerini almış bulunmaktadır. Bu kadar çok kişinin seyahat ettiği bir ülkeden Türkiye’ye uçak seferleri de çok fazla yapılmaktadır. Gürcistan’dan ülkemize turistik amaçlı çok fazla yolcunun geldiği de söylenebilir. Gürcistan İzmir uçak bileti fiyatları dönem dönem artmakta bazı dönemlerde ise oldukça yüksek fiyata satılmaktadır. Bunu sebebi de İzmir’e Gürcistan’dan bazı dönemlerde çok fazla yolcunun olması olarak gösterilmektedir. İzmir ve çevresine özellikle tatil sezonunda Gürcistan’dan çok fazla turist geldiği için dönemli fiyat değişiklikleri söz konusu olabilmektedir.

Gürcistan’dan İzmir’e uçak seferleri gerçekleştiren firmalara bakıldığında bu firmaların Gürcistan üzerinden Batum veya Tiflis havalimanlarından kalktığını görmekteyiz. Bu şehirlerden ülkemize gelen uçak firmaları THY, Atlasglobal, Pegasus firmalarının olduğu görülmektedir. Bu firmalar Gürcistan’dan İzmir’e direk uçuş yapmamaktadır. Gürcistan İzmir uçuşlarında en az bir aktarmalı olmak üzere bazı seferlerde iki aktarma bulunmaktadır. Bu aktarmalar sebebiyle yolculuk süresi oldukça artmakta ve bu da uçak bileti fiyatlarının yükselmesine sebep olmaktadır. İzmir’e gelmek üzere Gürcistan’dan yola çıkan bir kişinin Gürcistan İzmir yolculuğu için en uygun fiyata bilet alabilmek için havayolu firmalarının kampanyalarını, promosyonlu uçuşlarını takip etmeleri gerekmektedir. Bunların yanında uçuş zamanının çok önceden belli olması durumunda da erken rezervasyon yaptırmaları uçak bileti fiyatlarının oldukça uyguna gelmesini sağlayacaktır.

Gürcistan İzmir arası yolculuk yapacak olanların son anda alacakları THY uçak bileti fiyatı 800 TL olarak görülmektedir. Aynı yolculuğu 792 TL ile yapmak da mümkündür. Bu fiyat gerekli incelemelerin yapılması ve erken rezervasyon ile yarı yarıya düşebilmektedir. Tiflis İzmir arasın tek kişilik uçak bileti fiyatı en ucuz 578 TL ile Pegasus firması ile 123 Euro ile Atlasglobal firmasına aittir. Bu fiyatların rezervasyonun çok daha erken yapılması ile daha da düşeceği görülmektedir. Gürcistan İzmir arası yolculuklarda fiyatların uygun olması sebebiyle karayolu yolculuğu değil de genellikle havayolu tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir