Hırvatistan İstanbul uçak bileti

Hırvatistan Zagreb şehrinin Pleso Havalimanından İstanbul Atatürk Havalimanına Croatia Airlines ve Türk Hava Yollarının saat 20.00 yapılan aktarmasız seferlerinden uçak bileti alınabilir. Hırvatistan ile İstanbul arasında uçak bileti almak isteyenler sadece aktarmasız seferlerden almak zorunda değildir. Farklı alanlar görerek yolculuk yapmak isteyenler için gün içerisinde yaklaşık 101 sefer içerisinde bir veya iki aktarmalı seferler yapılmaktadır. Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’ten akşam saat 20.00 uçağına bilet alan bir kişi yaklaşık 2 saat 10 dakika sonra İstanbul Atatürk Havalimanında olacaktır. Talebin çok olmasından dolayı sadece başkent Zagreb’ten değil ülkenin diğer kentleri olan Dubrovnik ve Split şehirlerinden de İstanbul’a bir aktarmalı uçak seferleri yapılmaktadır.

Hırvatistan ülkesinden İstanbul’a Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, KLM Royal Ducth Airlines, Lufthansa, Qatar Airways gibi dünyanın önde gelen firmaları tarafından hava ulaşımı sağlanmaktadır. Dubrovnik Havalimanından İstanbul’a gün içerinde 67 uçuş, Split Havalimanından ise 85 uçak seferi yapılmaktadır. Uçak bileti fiyatları şimdilerde alınırsa 900 TL’den başlayıp 2000 TL’ye hatta daha yukarılara çıkmaktadır. Fakat daha uygun fiyatlarla bilet almak isteyen yolcular, tatil planlarını daha önceden yaparak erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilirler. Dalamçya sahilleri her geçen gün daha popüler olduğundan bu rota üzerinde yapılan hava yolu ulaşımına talep daha da artmıştır. Talebin artması bilet fiyatlarını da artıracağından promosyon biletlerden faydalanılarak cüzi fiyatlara uçuş yapılabilir.

Hırvatistan, tarihi güzelliklerinin yanında Akdeniz’in dağlarla güzel bir manzara oluşturduğu muhteşem plajları, ormanları, gölleri, termal alanlarıyla tam bir büyüleyici tatil cennetidir. Termal spa fırsatlarının da bulunduğu ülkede Stubicke, Tuheljske, Krapinske Spaları ilk akla gelenlerdir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan gölleri ve kuş türleriyle ünlü Plitvice Ulusal Parkı kesinlikle görülmesi gereken alanlar içerisindedir. Ülkenin yıldızı, yaşanan savaştan sonra inşa edilmiş olan Durovnik şehridir. Durovnik şehri lüks otelleri, birinci sınıf lezzetleriyle ünlü restoranları, dünyanın en eski eczanesiyle önemli turizm alanıdır. Ülkenin kıyısının bulunduğu Adriyatik Denizi’nin turkuvaz rengini görmeden, Crotia Müzik festivali, Sonus Festivali gibi yerli ve yabancı turistlere açık aktivitelere katılmadan, hem tatlı hem de tuzlusu yapılan bir çeşit sufle olan Strukle’nin tadına bakmadan asla ülkeden ayrılmamanız tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir