İndirimli Valencia Uçak Bileti Sorgula

Ülkemizden Valencia şehrine indirimli uçak bileti satın almak için internet üzerinden uçak bileti sorgula uygulamaları bulunduğu için bu şehre oldukça uygun fiyatlı olarak uçmak mümkün olmaktadır. Bu şehre gitmek üzere hazırlık yapanların İndirimli Valencia Uçak Bileti Sorgula şeklinde bir arama yaparak bilet bulması mümkündür. İber yarımadası ve İspanya denilince akla gelen şehirlerden birisi olan Valencia sıralamada Madrid ve Barcelona sonrasında üçüncü büyük kent olup 2 havalimanı da kente uçakla ulaşım imkanı sunmaktadır. Hesaplı uçak bileti sorgulaması yaparak şehre ulaşabilir, hem tarihi hem de turistik zenginlikleri bir hayli fazla olan kentte harika vakit geçirebilirsiniz. Şehirdeki 2 havaalanından biri Alicante Railway Station Havalimanı olup Turia Nehri civarına kurulu vaziyettedir. Şehir merkezine 9 km mesafede bulunmaktadır. Havaalanından merkeze metro ve taksi ile ulaşım mümkündür. Bayilerden ve kiosklardan bilet (bono) temin edilerek otobüs hatları ve metro kullanılabiliyor. Metroya binerseniz bonometro, otobüse binerseniz bonobus alınması gerekiyor.

Valencia’daki ikinci havaalanı şehir merkezine 8 km mesafede bulunuyor. Hızlı ve hesaplı toplu taşıma araçları ile merkeze ulaşım mümkündür. Araç kiralama ve taksi opsiyonları da bulunuyor. 150 no.lu Otobüs Manises, Quart de Poblet ve Mislata gibi merkezlere ulaşım sağlıyor. Metro tercihi edenler MetroValencia 3 no.lu hattı seçmeliler. Tek yön bilet 1,5 Euro fiyata sahip olup, gidiş dönüş bileti de alınabilir. TuiNCard alınarak toplu taşıma ile oldukça fazla yer gezilebilir. 800 bin civarında bir nüfusa sahip Valencia kentinin İspanyol Futbol Ligi’nde ve basketbolda da ünlü takımları var. Konaklama konusunda her bütçeye uygun otel bulma imkanı da bulunuyor.
Şehrin adını taşıyan katedral, tarih müzesi, bilim ve sanat müzesi, Turia bahçeleri, La Filmoteca Merkezi adlı klasik film gösteri merkezi ve belediye binası gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Gotik tarzda inşa edilen ve 14. yüzyıldan kalan El Miguelete ve Micalet çan kulesi görülmeye değerdir. Plaça de la Vergeve, Plaça de la Reina en ünlü meydanlar arasında yer alıyor. Kentte 3 adet büyük plaj var. La Arena, Playa e Levante ve Playa de Malvarossa adını taşıyan bu plajlar popüler turistik mekanlar arasında yer alıyor. Alışveriş alternatiflerinin epey fazla olduğu Valencia’da yöresel içecekleri tadılmayı hak etmektedir. Bunlar Calimoncho, LlimaGranizada ve Cibada adını taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir