Isparta – Ankara uçuş sorgula

Fazla sayıda uçuşlar planları olduğunu düşünerek sizlere Isparta – Ankara aralarında bulunan uçuşlarda karşınıza pek çok firma çıkacak ve siz bunlardan en güvendiğinizi açarak incelemeye başlayabilirsiniz. Güller şehri Isparta’dan, başkentimiz Ankara’ya Türk Hava Yolları tarafından kış tarifesinde, İstanbul aktarmalı olarak günde bir sefer yapılmaktadır. Yaz tarifesinde talebe göre ilave sefer konulabilmektedir. Isparta’da bulunan Süleyman Demirel havaalanının uluslararası uçuş kodu ISE ( Isparta Süleyman Demirel ) olarak geçmektedir. Buradan, Ankara uçuşlarında ESB kodlu Esenboğa havaalanı seçilmelidir. Süleyman Demirel havaalanı şehir dışında yer almaktadır. Ankara uçuşları için, 15: 15 olan uçuş saatini kaçırmamak için, gidilecek vasıtaya bağlı olarak yaklaşık 2 saat öncesinden yola çıkılmalıdır.

Isparta – Ankara tarifeli THY seferleri şu şekildedir:

Isparta (ISE) kalkış 15:15 – İstanbul (IST) varış 16:25

Aktarma bekleme süresi 1 saat 35 dakika

İstanbul (IST) kalkış 18:00 – Ankara (ESB) varış 19:10

İstanbul’dan aktarmada diğer bir seçenek;

Aktarma bekleme süresi 1 saat 10 dakika

İstanbul (IST) kalkış 17:35 – Ankara (ESB) varış 18:40

Görüldüğü üzere Ankara’ya direkt uçuş olmamasından dolayı, 15:15 teki aynı uçakla sadece İstanbul bileti alınarak, Ankara’ya sık olan uçuşlardan biri ile de gelinebilir.

Bir diğer tercih; Isparta’ya yakın olan Antalya’ya otobüs veya özel araçla ulaşılarak, çok daha sık olan direkt Ankara uçuşlarını tercih etmektir.

Isparta Süleyman Demirel havaalanı, özellikle yaz aylarında pek çok okul tarafından pilotaj eğitim amaçlı da kullanılmaktadır. Ayrıca askeri okullar içinde eğitim amaçlı olarak, zaman zaman düzenlemelere gidilmektedir. Bu tür organizasyonların yapıldığı dönemlerde uçuş saatlerinde değişiklik yaşanabilir. Aksaklık yaşamamak için bu durumlara dikkat edilmelidir. Isparta da bulunan Süleyman Demirel üniversitesinin ders başlangıç ve bitiş dönemlerinde de yoğunluk yaşanmakta olup, bu dönemlerde rezervasyonun önceden yapılması tavsiye edilmektedir. Başkentimiz Ankara’ya gelindiğinde, sürekli servisleri olan havaalanı-şehir ulaşımını sağlayan servis otobüslerinden faydalanılabilir. Ankara şehir merkezinde, merkez Kızılay metro, otogar, tren garına ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içinde metro ulaşımı ile tüm semtlere rahatlıkla ulaşılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir