Kabil Uçak Bileti Bul

Özellikle kültürel seyahatlere ilgisi olanların tercih ettiği ya da iş seyahatleri için tercih edilen Kabil şehri seyahati, uçak bileti bul seçeneği ile sıklıkla aranmakta ve şehre ulaşımın nasıl sağlandığı merak edilmektedir. Afganistan’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti olan Kabil’e ulaşım İstanbul’dan direkt uçuşlar ile mümkündür. Şehir merkezine yakın olan Kabil Havaalanından merkeze ulaşım da oldukça kolay sağlanmaktadır. Özellikle dönemsel olarak takip edilip Kabil Uçak Bilet seçeneği ile promosyonlu fiyatlarla oldukça uygun biletler bulmak mümkündür.

Afganistan başkenti ve en gelişmiş kenti olan Kabil’in, geçirdiği uzun ve zor zamanları, savaşları atlatıp eski renkli günlerine dönmesi için çaba sarf edilmektedir. Çok eski dönemlere uzanan tarihi ile Kabil, Orta Asya’daki en önemli şehirlerden biri olarak sürekli olarak farklı devletlerin hükmü altına girip zor süreçlerden geçmiştir. Şu an Birleşmiş Milletler tarafından kontrolü sağlanan şehirde, yaşanan olumsuzluklara rağmen eski günlerin tarihini yaşatan birçok ize rastlanmaktadır. Özellikle mimari yapısı ile dikkat çeken Kral Amanullah Sarayı Darul Aman, 1920 senesinde yapılmıştır. Darul Aman yolunda bulunan Ulusal Müze ise Afganistan ve hatta Orta Asya’nın en zengin içeriğine sahipken savaş dönemlerinde yağmalanmıştır. Buna rağmen hala dikkat çeken müze Kabil’de görülmesi gereken yerlerdendir. Ülkede resmi tatil olan Cuma günleri haricinde herhangi bir müzeyi ziyaret etmek mümkündür.

Afganistan yemek kültürü de oldukça zengin ve mutlaka denenmesi gereken lezzetlere sahiptir. Et, pirinç ve ekmek gibi yiyeceklerin en çok kullanıldığı Afgan mutfağında en çok dikkat çeken yemek ise yüzlerce farklı şekilde yapılan Afgan pilavıdır. Şehir merkezinde bulunan yerel restoranlarda yöresel yemeklere kolayca ulaşmak mümkündür. Ayrıca şehirde Lübnan, İran ve de Trük yemeklerinin yenilebileceği restoranlar da bulunmaktadır. Alışveriş ve hediyelik eşya dendiğinde ise özellikle akla gelen ilk ürün Afgan halısı ve kilimleri olmaktadır. Bunlarla birlikte birçok dokuma ürüne de ulaşmak mümkündür. Son yıllarda durgunlaşan ve gerileyen ekonomik faaliyetleri tekrar hızlandırma çabaları sonucu şehre son zamanlarda gerçekleştirilen turistik gezi sayısı artmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir