Karadağ Türkiye arası kaç saat

Balkan Ülkelerinin en küçüklerinden olan Karadağ ile Türkiye arası 1824 kilometre olup arabayla yaklaşık 21 saat 39 dakika sürmektedir ki bu mesafe uçakla 1398 kilometreye düşüp 2 saat 21 dakikadır. Karadağ ülkesinin Podgorica Havalimanı ile İstanbul Atatürk Havalimanına arası Türk Hava Yolları firmasına ait aktarmasız uçuşla ortalama 1 saat 45 dakika sürmektedir. Aktarma söz konusu olduğunda beklemeler, aktarma sayısı, uğranan noktalar ile birlikte hesaplandığından bu süre 1 gün 8 saat 20 dakikaya kadar uzamaktadır. Genellikle zamandan tasarruf etmek isteyenler aktarmasız uçuşları tercih etmektedir. İki ülke arasında sadece Podgorica şehrinden aktarmasız uçak seferleri bulunmakta, Tivat şehrine ise aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır.

Başkent Podgorica’dan Türk Hava Yolları firmasının her gün sabah saat 09.00’da Türkiye’ye direkt uçuşu vardır. Direkt ulaşımın dışında 18 adet 1 aktarmalı, 14 defa da 2 aktarmalı uçuş yapılmaktadır. Ayrıca Tivat şehrinden 15 bir aktarmalı, 14 iki aktarmalı ulaşım yapma fırsatı vardır. Bilet fiyatları son anlara kaldığında 1000 TL’den başlayıp 14 bine kadar yükselmektedir. Yüksek fiyatlardan bilet almamak için indirimli, kampanyalı biletleri takip edip erken rezervasyonla ucuz ve cazip fiyatlı biletlere ulaşmak mümkün olacaktır. Çünkü uçakların doluluk oranı arttıkça ve biletler azaldıkça ücretler yükselmektedir. İlk zamanlarda alınan biletler bundan dolayı daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca hava yolu firmalarını veya bankaların yaptığı çok taksitli kampanyalar da değerlendirilebilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz gidebilecekleri Karadağ, Adriyatik Denizine kıyısı bulunan ve dünyanın dikkatini çeken güzel bir Balkan devletidir. Ülkenin başkenti Podgorica başta olmak üzere Herceq, Budva, Nova, Dobrota ve Tivat önemli turizm merkezleridir. Kış sporlarıyla ünlenen Zabljak yerli ve yabancı turistler için en çekici bölgelerdendir. Ülkede yapılan fuar ve etkinliklerden dolayı yıl boyunca misafir ağırlanmaktadır. 6-8 Ocak arası Ortodoks Noeli, Mayıs ayında Bağımsızlık Günü, Montenegro Winter, kayak yarışları, Mimoza Festivali, Kotor Karnavalı bu etkinliklerden sadece birkaç tanesidir. Ülkeyi ziyaret etmek için en güzel zamanlar Mayıs ayının sonu ile Eylül ayının sonlarıdır. Bu süre içerisinde hava şartları güzel olduğundan daha rahat gezilebilir, denizin keyfi daha rahat çıkarılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir