Kayseri Ankara Uçak Bileti fiyatları

Hızla büyüme kaydeden Kayseri ilimizden Türkiye ticaret merkezi haline gelen Ankara arası uçak sayısı çokluğundan dolayı bilet fiyatları güncel olarak gününe göre değişkenlik gösterebilir. Kayseri Ankara uçak bileti fiyatları oldukça uygundur, Ticaret merkezi olması Kayseri’yi ulaşım konusunda da oldukça geliştirmiş, Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Türkiye’nin hemen hemen her havalimanına uçak vardır. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi gelişmiş ve kalabalık şehirlere seferlerin olması ve bu şehirlerdeki kalabalığın diğer şehirlere nazaran daha fazla uçak seyahati yapıyor olmaları, havayollarının rağbet görmesini böylece uçak bileti fiyatlarının düşmesine sebep olmaktadır. Kayseri ile Ankara’nın mesafe olarak yakınlığı, sıkça indirimlerin ve kampanyaların yapılması da uçak bilet fiyatlarındaki uygunluğun sebeplerinden biri olarak değerlendirilmektedir.

Kayseri Erkilet Havalimanı, Erciyes kayak merkezi, Ürgüp Göreme gibi turistik mekanlara yakın olmasından yerli ve yabancı turistlerin sıkça kullandıkları bir hava limanıdır. Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’na Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketlerinin günlük seferleri vardır, Anadolu Jet hava yolu şirketinin 2 ve Türk Hava Yolları’nın 6 seferi olmak üzere günde toplam 8 sefer yapılmaktadır. Kayseri Ankara arası uçak biletleri günümüzde otobüs biletleri yarışacak kadar cazip hale gelmiştir bundan dolayı zamanını doğru değerlendirmek ve konforlu yolculuk yapmak isteyenler hava yolu seyahatlerini tercih etmektedir şayet hava yolu şirketlerinin kampanyaları ve indirimli biletleri internetten takip edilirse promosyon uçak biletleri karayolu biletlerinden çok daha ucuza alınabilir.

Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan kalkan bir uçak yaklaşık olarak 3 saat 20 dakikada Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapmaktadır, seyahat saati hava şartlarına ve aktarma sırasındaki bekleme saatine göre değişmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçuşlar genellikle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı veya Atatürk Havalimanı’ndan aktarmalı olarak yapılmaktadır. Saat 06:30’da Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan kalkış yapan uçak 08:10 civarında İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapmakta, saat 10:00’ da Atatürk Havalimanı’ndan havalanan uçak 11:10 saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapmaktadır ki aktarmalı yolculuk yaklaşık olarak 4 saat 40 dakika kadar sürmüş olmaktadır. Aktarmalı dahi olsa uçak ile yapacağınız hava yolu seyahati karayolu yolculuğundan daha avantajlı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir