Kayseri Uçak Bileti Bul

Kayseri şehrinde bulunan Erkilet Havalimanından uçak ile sadece yurt içine değil başta Almanya olmak üzere birçok destinasyona sefer yapılmaktadır ki yolculuk için gerekli olan sadece bul işlemlerini yaparak bileti almaktır. Pastırması ve mantısı ile meşhur İç Anadolu Bölgesinin ikinci en kalabalık şehri Kayseri ilinde bulunan Erkilet Havalimanı için uçak bileti almak isteyen yolcuların bilet satış sitelerinin bul butonunu kullanmaları gerekecektir. Türk Hava Yolları firmasının İstanbul Atatürk Havalimanına direkt seferleri bulunmaktadır. Ortalama 1 saat 35 dakika süren bu yolculuğun uçak bileti ücretleri 95 TL ile 351 TL arasında değişmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanına ise Pegasus ve Anadolujet firmalarının gün içersinde 10.35, 19.35 ve 21.40 saatlerinde aktarmasız uçuşları mevcuttur.

Sabiha Göçen’e yapılan aktarmasız yolculuğun maliyeti 45 TL ile 235 TL arasındadır. Kayseri’den Antalya seyahat yapmayı düşünen yolculara tavsiye edilen günler Perşembe ve Pazar günleridir. Çünkü bu günlerde Pegasus firmasının direkt uçuşu vardır. Haftada iki kere gerçekleştirilen aktarmasız yolculuğun en düşün bilet fiyatı 79.59 TL iken en yükseği 361.99 TL’dir. Diğer şehirlere oranla daha yakın olan Ankara’ya Kayseri’den direkt uçak bulunmamaktadır. Dileyenler için İstanbul aktarmalı yolculuk yapabilir. İzmir Adnan Menderes’e direk uçuşları SunExpress ve Pegasus firmaları gerçekleştirmektedir. 1 saat 30 dakika süren bu seferlerin maliyeti ise 79.59 TL ile 196.59 TL arasındadır. Bu belirtilen fiyatlar promosyon ve ekonomi sınıfı için geçerli olup Business Class sınıfı dahil değildir.

Tarihte ve günümüzde de ticaret hayatının canlılığı ile bilinen şehirde karasal iklim hüküm sürdüğünden gezmek için en güzel zamanlar bahar aylarıdır. Bahar aylarında yapılan gidilen kentte, Anadolu’nun Türkleşmesi ve Müslümanlaşmasında etkin yeri bulunan Çifte Medrese, selamlık bölümüyle etnografya müzesi olarak hizmet veren Güpgüpoğlu Konağı, doğal güzellikleriyle görenleri mest eden Sultan Sazlığı, kayaların içinde yer alan kiliseleriyle Soğanlı Harabeleri, Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden Kültepe Höyüğü gezilmesi gereken en başta gelen yerlerdir. Ayrıca, Gesi Bağları, Kapalıçarşı, saat kulesi, Surp Krikor Lusavoric Ermeni Kilisesi gezilip Erciyes Dağı’na çıkılabilir. Yemek turlarının bile yapıldığı ilde küçücük mantı, pastırma, yağlama, kurşun aşı, çemenli ekmek, sucuklu köfte, ayvalı tahinli yaprak sarması tadılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir