Kırıkkale direk uçak bileti

Ankara, Çankırı, Çorum, Yozgat gibi şehirlere komşu olan Kırıkkale şehrine direk uçuşların yapılacağı havalimanı bulunmadığından Ankara Esenboğa Havalimanına alınan uçak bileti ile hava yolu ulaşımı sağlanabilir. 200 bin civarında merkez nüfusuna sahip şehir kültürel ve tarihi zenginlikleri ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehre vakit kaybetmeden, konforlu, rahat ve hızlı ulaşım sağlamak isteyen bir kişi şehirde havalimanı olmadığından yaklaşık 76 kilometre uzaklıkta bulunan başkent Ankara’yı kullanmaktadır. Kış ayları hayli soğuk olduğundan daha rahat gezme imkânı olduğundan yaz aylarında şehre gelen yolcu sayısında ciddi artış olmaktadır. Şehir merkezinde başka şehirlerden atama ile gelip kamuda çalışan öğretmen, doktor, memur çok insan olduğundan şehirdeki ulaşım vasıtaları sıklıkla kullanılmaktadır.

Günümüzde artan firma sayısıyla birlikte ortaya çıkan rekabetten dolayı ve gelişen ulaşım ağı sayesinde uçak biletleri eskiye oranla çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Karayolu vasıtaları olan otobüs, taksi ve trene göre çok daha pratik, hızlı, konforlu olduğundan ve artık daha da ucuz olduğundan uçak daha çok tercih edilmektedir. Firmaların yaptıkları kampanya, indirim ve promosyon bilet uygulamaları sayesinde bazı zamanlarda uçak biletlerinin diğer vasıtalardan çok daha ucuza bile satıldığı olmaktadır. İstanbul’dan Kırıkkale’ye gitmek isteyen bir kişi Ankara Esenboğa Havalimanı uçakla yolculuk yaptıktan sonra alandan kullanacağı toplu taşıma araçları, ticari taksi, tramvay, Havaş servisleri ile AŞTİ yani Ankara otogarına gidip oranda da şehirlerarası otobüslerle Kırıkkale’ye ulaşabilir.

İstanbul ile Kırıkkale arası özel arabayla yaklaşık 6 saat, şehirlerarası otobüsle 9 saat sürmektedir. Uçakla İstanbul’dan havalanan bir kişi 1 saat sonra Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yapacaktır. Ankara’dan Kırıkkale otobüsle bir saat kadar sürdüğü düşünülürse aradaki beklemeler de hesaba katılarak en fazla 3 saat içinde İstanbul ile Kırıkkale ulaşımı sağlanmış olur. Şehirde, mimarisiyle göz kamaştıran Hasandede Camii, tarihin demir çağından kaldığı ve insanların yerleşim yerlerinden olduğu düşünülen Ceritkale Kaya Mezarları, Bizans dönemi insanların yaşam alanı olduğu bilinen Sulu Mağara, Kızılırmak üzerinde Selçuklu döneminde kurulmuş Çeşnigir Köprüsü turistleri çeken önemli eserlerdir. Kurulu fabrikalarında üretimi yapılan mühimmat, ağır silah, barut, çelik gibi ürünler şehri savunma ve Petro-kimya alanında önemli bir konuma getirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir