Kırşehir Muğla uçak bileti

Geçen yıllar içerisinde yapılan arazi tespitlerinin sonuç vermemesi nedeniyle kente yapılması planlanan havalimanı ertelenince Kırşehir ile Muğla arasındaki hava yolu ulaşımı Ankara üzerinden alınan uçak bileti ile sağlanabilir. Muğla ili sınırları içerisinde Bodrum Milas Havalimanı ve Dalaman Havalimanı olmak üzere iki tane alan bulunmaktadır. Fakat Kırşehir’de yıllardan beri projeleri yapılan havalimanı uygun bir arazi bulunamadığından veya olmadığından devamlı ertelenmektedir. Bundan dolayıdır ki Kırşehir ile Muğla arasında uçak seferleri olmadığından direkt uçak bileti bulunamamaktadır. Muğla’nın herhangi bir havalimanından Kırşehir’e gitmek isteyen bir kişi şehre yakın komşu illerin alanlarını kullanması gerekmektedir. Komşu iller ile Kırşehir arasındaki ulaşım çok rahat olduğundan sanki direkt şehre uçulmuş kadar kolay bir yolculuk yapılacaktır.

Kırşehir’e en yakın alan 60 kilometre uzaklıkta bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanıdır. Kayseri Havalimanı 130 kilometre, Ankara Esenboğa Havalimanı ise 200 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ülkemizin Batı şehirlerini Doğu Bölgesine bağlayan Ankara-Kayseri yol güzergâhı üzerinde bulunan şehre Türkiye’nin neredeyse her ilinden ulaşmak oldukça kolaydır. Kentin konumu itibariyle yol üstünde bulunması nedeniyle pahalı da değildir. Havalimanı olmamasına rağmen şehirde hava yolu ulaşımını kullanım oranının yüksek olması ve merkezden alanlara transfer de kolay olduğundan ilde Türk Hava Yolları firmasının acentesi mevcuttur. Acente uçak rezervasyon, bilet satış işlemlerini yapmaktadır. Bütün il ve ilçelere düzenli sefer yapan otobüs firmalarının mevcut olması uçak yolculuğu yapmak için işleri kolaylaştırmaktadır.

Kırşehir’de bulunan Roma döneminde kalma Mucur, Kepez, Dulkadirli Yer altı Şehirleri, Ahi Evran Camii, Türk Büyükleri Anıtı, Garipname eserinin yazarı Âşık Ali Paşa Yatırı, nesilleri azalan flamingo kuşlarının konakladığı Seyfe Gölü, Mucur Obruk Gölü, Kapucu Camii, Aflak Baba Türbesi, Kesik Köprü ve Çuğun Barajı gezilecek yerler arasındadır. Muğla kentinden ilin güzelliklerini görmek ve gezmek için gelmek isteyen bir kişi 1 saat 20 dakika süren aktarmasız uçuşla Ankara, oradan da yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla şehre ulaşılır. Karayoluyla uzun mesafe gitmek istemeyenler Muğla’dan Nevşehir’e aktarmalı yaklaşık 3 saat 45 dakika ile ulaşıp ardından 1 saatlik karayolu ulaşımıyla Kırşehir’e varabilir. Kırşehir ile Muğla arasında direkt uçak bileti bulunmamasına ulaşım için birden fazla alternatif bulunmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir