Kuala Lumpur uçak bileti sorgula

Malezyanın başkenti Kuala Lumpur şehrine ülkemizden aktarmalı ve aktarmasız olarak uçak yolculuğu yapmak mümkün olup bileti almak için sorgula işlemi yapıldığında THY başta olmak üzere çeşitli firmalar ekrana yansımaktadır. Farklı havayolu firmalarının Kuala Lumpur kentine uçak seferleri bulunmaktadır fakat Kuala Lumpur uçak bileti sorgula işlemi yapıldığında sadece Türk Hava Yollarının İstanbul Atatürk Havalimanından direkt uçuşu olduğu görülmektedir. Kozmopolit bir yapıya sahip olan kentte Malay, Çin ve Hintliler yaşamaktadır. Ülkemizin en işlek havaalanı olan İstanbul Atatürk Havalimanından gece saat 01.20’de THY’nin direkt uçak seferi bulunmaktadır. Ortalama 10 saat 35 dakika süren bu yolculuk ertesi gün 16.55’te uçağın Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanına iniş yapması ile bitmektedir.

İstanbul ile Kuala Lumpur arasındaki yolculuğun maliyeti 1344,79 TL ile 6272,99 TL arasında değişmektedir. Ekonomi sınıfındaki yolculuklar için geçerli olan bu fiyatlar, Business Class ve First Class sınıfı seyahatlerde artmaktadır. Havayolu firmaları uçağın yolculuktaki masrafını karşılayacak maliyete ulaşıncaya kadar indirimli bilet satışı gerçekleşmektedir. Her uçak ve rota için farklı olan bu maliyet karşılandığı zaman fiyatlar yükselmeye başlamaktadır. Boş koltukla uçmak yerine indirimli bilet satışını belli oranda tutan firmalardan ucuz bilet almanın yolu erken rezervasyon yaptırıp bileti erken almakta yatmaktadır. Ülkemizin vatandaşlarına vize şartı koymayan Malezya uzak olduğundan tek alternatif ulaşım vasıtası havayoludur. Havayolu ulaşımını da uygun gerçekleştirmek için aktarmalı veya direkt seferlerden birini seçerek ilk adımı atmak gerekir.

Dünyanın en yüksek ve görkemli yapılarından olan Petronas İkiz Kuleleri ve Menara binası Kuala Lumpur’da bulunmaktadır. Modern ve canlı hayatı ile dikkatleri çeken kentte ortalama sıcaklıklar 23 ile 33 arasında değişmektedir. Bol yağışın görüldüğü şehri gezmek ve görmek için en ideal mevsim Ocak ile Şubat aylarıdır. Bu aylarda yağışlar azalmakta ve sıcaklıklar ılımanlaşmaktadır. Uluslar arası havaalanı şehir merkezine 40 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanına kadar uzanan raylı tren hattı ulaşımı kolaylaştırdığı kadar hızlandırmaktadır. Oldukça ucuz olan bir ulaşım aracı kente gelen yerli ve yabacı turistler tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. 5 milyondan fazla nüfusa sahip olan şehir kozmopolit yapısı ve gezilecek görülecek yerler bakımından zengin olması ile de bilinmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir