Lagos Ucuz Uçak Bileti

Nijerya’nın en büyük şehirlerinden ve eski başkenti olan Lagos’a girmek isteyenler ucuz uçak bileti bulmak istediklerinde bazı kriterlere dikkat etmeleri gerekmektedir ki bunlardan birisi ay diğeri gün ve havayolu firma tercihidir. Lagos’a gitmek isteyenler ucuz bilet almak istediklerinde ay bazından bakıldığında en uygun fiyatın Temmuz ayında olduğu gibi en pahalı olarak Mart ve Nisan ayında olduğu görülmektedir. Gün olarak yapılan hesaplama da Cuma günleri biletlerin en ucuz olduğu Pazartesi günü ise en pahalı gün olarak tespit edilmiştir. Lagos’a Atatürk Havalimanından Türk Hava Yolları tarafından direk uçuşlar yer alırken Sabiha Gökçen Havalimanından farklı firmalar tarafından aktarmalı uçuşlar yer almaktadır.

Lagos’a direk uçuşlarda seyahat süresi yaklaşık olarak 7 saat sürerken aktarmalı uçuşlarda bekleme süresine göre bu süre 15 saat’e kadar çıkabilmektedir. Seyahat süresine göre fiyatlarda da değişiklik gösterdiği için direk uçuşlarda 2.500 TL ile 3.000 TL arasında değişirken, aktarmalı uçuşlarda 2.000 TL ile 2.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ucuz bilet bulmak isteyen kişiler bekleme süresini de dikkate alarak seyahat süresinden 60 ile 40 gün öncesinden biletlerini almaları halinde biletlerini uygun fiyata da alabilirler. Ucuz bilet bulmak isteyen kişiler direk veya bekleme sürelerini de göz önüne alarak aktarmalı uçuşlarda verilen bilgiler ışığında biletlerini aradıklarında kolaylıkla biletlerini bulabileceklerdir.

Atlas Okyanusa kıyısı bulunan Lagos’a giden ziyaretçiler mutlaka Victoria Adasına ziyaret ederek burada güneşin, kumsalın ve denizin keyfine varmaktadırlar. Birçok sanat eserinin yer aldığı arkeoloji ve etnografik eserlerin sergilendiği Nijerya ulusal müzesi, Nijerya sanat galerisi, Nijerya’nın bağımsızlığı için yapılmış Lagos özgürlük parkı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Lagos Kadetrali, Tarkwa plajı, Eleko plajı da denizi güzel olduğu kadar bu yerlerde satılan ürünlerde görülmesi gerekir. Hediyelik eşya satın alabileceğiniz ve değişik eşyaları görebileceğiniz Lekki market, Park Lagos gezilebileceği gibi Victoria adasında yer alan barlar ve gece kulüpleri ile sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencesi devam etmektedir. Ayrıca Şubat, Nisan, Mayıs, Ağustos, Ekim ve Kasım aylarında çeşitli festivaller düzenlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir