Madrid Ankara Uçak Bileti Fiyatları

İspanyanın başkenti Madrid Havalimanı ile ülkemizin başkenti Ankara Esenboğa Havalimanı arasında direkt uçuş bulunmayıp bir veya daha fazla aktarmalı ulaşım sağlanmakla birlikte uçak bileti fiyatları 1141 TLden başlamaktadır. Madrid ile Ankara arasındaki uçak seferleri için bilet fiyatları araştıran bir yolcu bu fiyatların ne kadar erken alınırsa o kadar cazip bir ücrete denk geldiğini fark etmektedir. Yakın tarihler için en uygun fiyat 1141 TL iken bu fiyat daha ileriki bir tarihte çok daha fazla düşmektedir. Erken alınmadığında 16500 TL’ye kadar çıkan bu fiyatlar yolcuların gözünü korkutabilmektedir. Bundan dolayıdır ki ne kadar erken bilet alınırsa o kadar indirimli bir fiyat ile karşılaşılır.

İki başkent arası uçuş mesafesi 3088 kilometre olup direkt sefer mümkün olsa yaklaşık 3 saat 50 dakikalık bir süre zarfından ulaşım sağlanabilir. Fakat direkt uçuş bulunmadığı için bu süre aktarma sayısına, bekleme süresine göre 6 saat 41 dakika ile 2 gün 4 saat 6 dakika arasında değişmektedir. Madrid ile Ankara arasında Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa gibi önde gelen havayolu firmaları sefer düzenlemektedir. Aktarmalar genellikle İstanbul Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanından yapılmaktadır. Sarayları, meydanları, müzeleri ile bilinen Madrid’e yıl içerisinde milyonlarca turist gelmektedir. Ülkemizden de kentin cezp edici mekanlarını görmeye giden sayısı oldukça fazladır. Kentin merkezinde yer alan Avrupa’nın en iyi korunmuş saraylarından biri olan Kraliyet Sarayı ile görülecek yerler arasındadır.

Kentin kalbi sayılan ve şehrin en önemli meydanı Plaza Mayor Meydanı’nda kırmızı renkli balkonlu evler dikkatleri çekmektedir. Meydanın ortasında bulunan Kral 3.Philip’in at üzerindeki heykelini izlerken sokağa taşmış masalarda oturulabilir. Madrid’in sembolü El Oso El Madrono’nun bulunduğu günün her saatinde hareketli Puerto del Sol meydanı, Kral 3. Charles tarafından yaptırılmış şehre giriş kapısının olduğu Bağımsızlık Meydanı, Retiro Park, ünlü ressamların eserlerinin görüleceği Prado Müzesi, Real Madrid’in futbol maçlarını oynadığı Santiago Bernabeu Stadı muhakkak görülmelidir. Ayrıca Tiyatro ve gösteri binalarının bulunduğu en önemli alışveriş bölgesi olan Gran Via ve Reina Sofia Müzesi gezilmeden, Flamenko gösterileri ve Calle de Alcala ve Vista Alegra yakınlarındaki arenalarda boğa güreşi izlenmeden asla şehirden ayrılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir