Mali Antalya uçuş seçenekleri

Batı Afrika’da denize kıyısı bulunan Mali Cumhuriyetinden Antalya gelmek isteyenler için çeşitli alternatif uçuşlar bulunmakta birlikte Mali Ülkesinde bulunan Bamako Havalimanından İstanbul Atatürk Havalimanına direk uçuşlar gerçekleşmektedir. Maliden Antalya’ya seyahat etmek isteyen birisi Bamako Havalimanından Türk Hava Yollarına ait uçağa bindiğinde 6 saat 55 dakikalık bir yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanına inmekte, 2 saat 50 dakikalık beklemenin akabinde 1 saat 20 dakikalık yolculuğunun sonunda Antalya’ya inmektedir. Türk Hava Yolları ile seyahat etme olanağı olduğu gibi yine aynı hava yolu tarafından işletilen Royal Air Maroc firması ile gitme imkanı bulunmaktadır. Bu seyahat ortalama 20 saat sürmektedir.

Diğer bir alternatif olarak Bamako Havalimanından saat: 01:30’da binen birisi 6 saat 55 dakika sonra saat:11:25 sırlarında İstanbul Atatürk Havalimanına iner, 2 saat 50 dakika beklemenin ardından saat:15:35 gibi Antalya’ya inmektedir. Burada yaptığı seyahat yaklaşık 14 saat 25 dakika sürmektedir. Diğer bir seçenekte ise seyahat süresi yaklaşık 32 saate çıkmaktadır. Tabi ki seyahat sürelerindeki bu durumlarda fiyatlara yansımakta olup, en hızlı süre ile gittiğinizde yaklaşık 16.000 TL öderken, en uzun sürede yaptığınız yolculukta 5.000 TL gibi bir ücret ödenmektedir. Bamako Havalimanından Türk Hava Yollarının yanı sıra, Tunus KARTACA, Atlas Global, Air France, Tunisair ve Air Algerie firmaları uçuş yapabilirsiniz.

Mali’den Antalya’ya gelmek isteyenler mutlaka aktarmalı uçuşları yapmak zorundadırlar. Air Algerie firması, Bamako’dan hareket ederek Cezayir’e oradan Frankfurt’ta, Frankfurt’tan da Antalya’ya gelmekte, bu uçuş beklemelerle beraber yaklaşık 21 saat sürmektedir. Türk Hava Yolları tercih edildiğinde direk İstanbul’a uçtuğunuz için süre daha kısalmaktadır. Antalya’dan Mali’ye en kısa sürede gitmek isteyenler ise yine Türk Hava Yolları ile gidebildikleri gibi tek aktarma veya iki aktarmada bulunmaktadır. Fiyatlarda tercih ettiğiniz tarihlerle birlikte kış ayına göre yazın daha pahalı olmakla birlikte, uçuş tarihinize ve uçuş sürenize göre değişmektedir. Vize şartı arayan Mali Ülkesine gitmek isteyenler uçak biletini firmalardan alabildikleri gibi farklı sitelerden bütçenize göre belirleyeceğiniz gibi bazı uçuşlar Tunus üzerinden yapıldığından Tunus’u görmek isteyenler içinde alternatif arasında bulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir