Manisa Uçak bileti satılacak mıdır

Şehzadeler şehri Manisa ilinin havalimanı bulunmadığından buraya yolcu uçağı inmemekte, hiç bir havayolu şirketi de gerek yer hizmetleri bağlantılı gerekse direk uçuş kapsamında Manisa’ya bilet satışı yapmamaktadır. İzmir’e yakınlığından dolayı Manisa’ya havalimanı yapılmadığından, Manisa yolcuları İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan Adnan Menderes Havalimanını kullanarak Manisa’ya ulaşımlarını sağlamaktadır. Her ne kadar Manisa’da bazı havayolu firmalarının bilet satış acenteleri bulunsa da buradan en yakın havaalanı olan Adnan Menderes Havalimanı uçuşlu biletler satın alınabilmektedir. Henüz havayolu firmalarının Manisa uçak bileti satışı yapma yönünde bir çalışmasına rastlanmamakla birlikte yer transfer hizmeti de vermiyorlar. Yolcuların Manisa ile havalimanı arasındaki ulaşım hakkında yolculuk öncesinde bilgi sahibi olmaları yararlı olacaktır.

Manisa ile İzmir şehir merkezi arası mesafe 35 km, Manisa tarafından İzmir’e girişte yer alan Bornova ilçesine 25 km, Gaziemir ilçesinde bulunan Adnan Menderes Havalimanına 57 km’lik bir mesafededir. Havayolu ile yolculuk yaparak Manisa’ya gidecek ya da Manisa’dan başka bir noktaya havayolu ile ulaşmak isteyen yolcular için aşağıdaki bilgiler yaralı olacaktır:

 • Manisa’ya uçak bileti satışı henüz yapılmamakta
 • Manisa’ya uçakla gitmek isteyenlerin biletlerinde varış noktası Adnan Menderes Havalimanı olmalıdır
 • Manisa’ya uçakla gitmek isteyenler Adnan Menderes Havalimanında inmeliler
 • Bilet ibraz etme zorunluluğu olan yolcular Manisa ile havalimanı arasında kullandıkları vasıtaya ait belgeyi ayrıca almalıdır
 • Havayolu şirketlerinin bu güzergahta yer transferi bulunmamaktadır

Adnan Menderes Havalimanı ile Manisa şehir merkezi arası mesafe Gaziemir üzerinden çevre yolu kullanıldığında yaklaşık 45 dakikada, Ayrancılar üzerinden çevre yolu kullanıldığında 55 dakikada kat edilmektedir. Manisa’dan uçak yolculuğu yaparak başka bir noktaya gitmek isteyen yolcular aşağıdaki bilgi ve önerilerden yararlanabilir:

 • Manisa’dan kalkan yolcu uçağı bulunmamaktadır
 • Elektronik ortamda Manisa uçak bileti aradığınızda Adnan Menderes Havalimanı ile karşılaşırsınız
 • Manisa’dan yer bağlantılı uçuş yapan bir firma bulunmamaktadır
 • Manisa’dan hareket eden bir yolcu uçağa Adnan Menderes Havalimanından binmelidir
 • Manisa ve havalimanı arasında yolcu taşıyan firmalar mevcuttur
 • Havayolu şirketlerinin bu güzergah için yer transferi hizmeti mevcut değildir

Yorum yapıldı “Manisa Uçak bileti satılacak mıdır

 1. Eğer bir gün havalimanı yapılırsa Manisa’ya neden bir gün uçak bileti satılmasın ki diye düşünmeden kendimi alamıyorum, her illere neredeyse havalimanı yapıldı yakında Sakarya iline bile yapacaklar bu gidişle bir tek Manisa kaldı orasıda yapılsa şahane olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir