Mısır Türkiye Uçuşlar var mı

Orta Doğu ülkesi Mısır’dan Türkiye’nin çeşitli şehirlerine farklı hava yolu şirketlerinin uçuşları bulunmaktadır, çöl sıcaklarının çok bunaltıcı olduğu, yaz ayı sıcaklıkların 40 dereceyi aştığı dönemlerde Mayıs ile Ekim ayları arasında tatil ve gezi amacıyla Mısır’dan Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı artmaktadır. Türkiye’yle arasında 2 saat 25 dakikalık direk uçuş mesafesi olan Mısır’dan Türkiye’ye aktarmalı uçuşlarda bu süre bekleme zamanına göre artabilmektedir. Türk Hava Yolları’nın 03.40, 09.35 ve 13.50 saatlerinde ve Egyptair Havayollarının 03.40, 09.35 ve 13.50 saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’na direk uçuşu, diğer hava yolu şirketlerinin ise aktarmalı uçuşları bulunmaktadır.

Günün yaklaşık her saatinde Mısır’dan Türkiye’nin şehirlerinden birine, hava yolu şirketlerinin fazla ve yolcu talebinin yoğun olmasından dolayı uçak bulabilme ihtimali vardır. Kahire Cairo Intl Havalimanı’ndan Türkiye’nin İstanbul, Denizli, Adana, Ankara, Isparta şehirlerine uçuş yapılmakta, İstanbul’a direk, diğer şehirlere ise aktarmalı uçuş bulunmaktadır. Direk uçuşla 2 saat 25 dakika olan yolculuk aktarma ile 23 saati hatta bir günü geçen süreye kadar uzayabilmektedir. Mısır’dan İzmir’e Türk Hava Yolları, Royal Air Maroc, Onur Air, Egyptair, Ethiopian Air Lines, Meridiana, Atlas Global, TAP Portugal, Asky, Brussels Airlines, British Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Air France gibi hava yollarının Türkiye’ye uçuş yapmaktadır.

Turizmin, doğal güzelliklerin fazla olduğu Türkiye’nin her şehri, yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmekte Mısır’dan da tatil için gelenlerin çok olması, özellikle yaz tatillerinde uçak yolculuğuna olan talebi artırmaktadır. Uçaklarda belli sayıda koltuklar için uygulanan promosyonlu biletlerden veya indirimli ve kampanyalı biletlerden alarak hem keyifli, hem de ucuz bir yolculuk yapılabilir. Mısır’dan Türkiye’ye üniversite okumak için gelen öğrenciler daha güvenli ve hızlı olduğu için uçak yolculuğunu tercih etmekte, bu da hava yolu şirketlerinin gün içerisindeki sefer sayılarını artırmalarına sebep olmaktadır. Türkiye’den Mısır’a piramitleri görmek için gitmek isteyenler için de Türkiye’nin birçok şehrinden uçak bulmak ve rahat yolculuğun keyfini sürmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir