Mumbai indirimli uçak bileti bul

 

Hindistanın Maharaştra Eyâletinin başkenti olan Mumbai kentinde bulunan Chatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanına uçak bileti alınarak indirimli yolculuk yapmak için online sitelerin bul butonu kullanılmalıdır. Ülkemizin ve dünyanın ileri gelen havayolu firmaları Mumbai kentine sefer düzenlemektedir ki uçuş yapan firma sayının fazla olması Mumbai indirimli uçak bileti bul tuşuna basıldığında ekrandaki uçak bileti maliyetlerinin indirimli olmasını sağlamaktadır. Emirates, Nacil Air İndia, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Gulf Air, Olympic gibi firmalar Mumbai kentinde bulunan Chatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı’na aktarmalı veya direk uçuşlar yapmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometrelik mesafede bulunan havaalanından ulaşım kolay olduğundan havayolu ulaşımı kente gelenler tarafından daha sık ve yoğunluklu olarak kullanılmaktadır.

Salsette Adası üzerine kurulmuş, nüfus yoğunluğu çok fazla olan Mumbai Hindistan’ın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük kentidir. Ülkemizin en aktif havaalanı olan İstanbul Atatürk Havalimanından iki firma aktarmasız uçak seferi düzenlemektedir. Türk Hava Yolları ve Nacil Air İndia firmaları akşam saat 20.00’de uçuş gerçekleştirmektedir. Bu yolculuk ortalama 8 saat 45 dakika sürmektedir. Akşam saat 20.00’de İstanbul’da olan bir kişi gerçekleştirilen yolculuk neticesinde gece yerel saat 04.45 civarında Hindu sinema endüstrisi olan Bollywood’un, Bombay Borsası’nın, Hindistan Ulusal Borsasının ve Hindistan Merkez Bankası’nın bulunduğu kentte olacaktır. İstanbul ile Mumbai arasındaki bu yolculuğun maliyeti en az 1.147,19 TL olup en yükseği ise 2742 TL’dir.

Yolculuk aktarmalı yapıldığında bilet fiyatları değişecektir. Deniz kıyısında yer alan kentte ilk olarak gezilmesi gereken yer şehir simgesi ve özgürlük anıtı olan Hindistan Geçit Yolu’dur. Geçit Yolu’nun hemen yanında ise bölgeden çıkarılan madenlerden yapılmış Hint-İslam stili mimarisinin yansıtan ve içinde ülkeye dair çok değerli eserlerin sergilendiği Galler Prensi Müzesi gezilebilir. Ülkenin özgürlük hareketini başlatmış Mahatma Gandhi’nin günümüzde müze olarak değerlendirilen evinde Gandhi’ye air kitaplar, eşyalar ve fotoğraflar sergilenmektedir. Worli Körfezi’nde yer alan ve Hacı Ali ismindeki Müslüman tüccarın bütün mal varlığı ile yaptırılan Hacı Ali Camii şehrin önemli eserlerindendir. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesine aldığı Viktorya Terminali Gotik Viktoryen stilinde yapılmış olup günümüzde kentin banliyölerine ve Hindistan’ın diğer ana bölgelerine giden trenlerin işlediği bir istasyon olarak hizmet vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir