Ohrid Uçak Bileti Bul

Balkanların en güzel kentlerinden bir tanesi olan Ohrid ile ülkemiz arasında yıl içinde çok sayıda uçak seferi olmakta ve insanlar uçak bileti alabilmek amacıyla internet arama motorlarına bilet bul ya da benzer ifadeler yazarak arama yapmaktadır. İnternet üzerinden yapılan aramalar sayesinde biletler normale göre çok daha hızlı bir şekilde bulunduğu gibi ayrıca fiyatlar konusunda da farklı avantajlar sağlanmaktadır. Macaristan’ın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Ohrid’e gitmek isteyen kişiler için Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi yerli şirketler seferler düzenlemektedir. Bu seferlere ait bilet fiyatları ise farklılık göstermekte ve talep durumuna göre bazen artarken bazen ise azalmaktadır. Ohrid’e aktarmasız olarak gitmek isteyen kişiler için tek seçenek İstanbul iken aktarmalı olarak ülkenin farklı kentlerinden seferler yapılmaktadır.

Kent içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır ve bunların bir kısmı Osmanlı tarafından yapılmıştır. Osmanlı Devleti Balkanlara yerleştikten sonra buraya çok sayıda eser yapmıştır ve bunların bir kısmı günümüze kadar gelmiştir. Aynı şekilde Roma İmparatorluğunun hakimiyeti de bu topraklarda çok uzun sürmüş ve buna bağlı olarak kentin farklı noktalarında antik eserler bulunmaktadır. Bu antik eserlerden bir tanesi olan antik tiyatro kente gelen kişilerin ziyaret ettiği ilk mekanlardan bir tanesidir. Milattan önce 200 yılında inşa edilen tiyatronun halen kaç kişilik olduğu tam olarak bilinememektedir. Bu tiyatro zamanında gladyatör savaşlarının düzenlenmesi için kullanılmıştır. Şimdilerde ise farklı amaçlar için kullanılmaktadır.

Ohrid şehrinin en güzel yapılarından bir diğeri ise SvetiJovanKaneo Kilisesi olup bu yapı tahmini olarak 1447 yılında tamamlanmış ve daha sonra kilise olarak kullanılmaya başlanmıştır. Farklı bir mimariye sahip olan kilise maviliklerin yamacında yer almaktadır. Tarihi yapıların sayısı Ohrid kentinde oldukça fazladır. Samuel Kalesi de bu yapılardan bir tanesi olarak dikkat çekmekte olup bu yapının milattan önce 4.yüzyılda inşa edildiği tahmin edilmektedir. Yine deniz kenarında yer alan bu yapının görüş açısı ise tamdır yani dört bir tarafta yer alan manzara rahat bir şekilde surlardan görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir