Polonya Türkiye arası uçuş sorgula

Polonya ile Türkiye arasında çok sayıda aktarmalı ya da doğrudan uçuşlar yapılmakta ve insanlar iki ülke arasında seyahat etmek istediğinde uçuş sorgulama işlemi yaparak uygun uçuşu bulabilmektedir. Polonya’nın başkenti olan Varşova ile Türkiye’nin en önemli kenti olan İstanbul arasında doğrudan seferler yapılmaktadır. Söz konusu seferleri Türk şirketleri ya da Türk ortaklığı bulunan yabancı şirketler yapmaktadır. Gün içinde iki farklı firma tarafından uçaklar kaldırılmakta ve bunlar ile yolcu taşıması yapılmaktadır. Söz konusu firmalardan bir tanesi Türk Hava Yolları iken diğer ise LOT adlı şirkettir. İnsanlar bunlar arasından istediğini tercih edebilmekte ve Varşova’dan İstanbul’a doğrudan gelebilmektedir.

LOT tarafından yapılan uçuş saat 12:55’te gerçekleşmekte ve 16:35’te son bulmaktadır. Yolculuğun toplam süresi 2 saat 40 dakika sürmektedir. Firma ile seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken biletlerin fiyatları 1.555 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Türk Hava Yolları tarafından yapılan seferlerde de aynı durum söz konusudur. Ekonomi sınıfına ait biletler genellikle daha uygun fiyata satışa sunulurken bunların kısa sürede tükenmesinden sonra diğer sınıflara ait biletler için çok daha yüksek ücretler istenmektedir. Bundan dolayı da alınacak olan biletlere daha az ücret ödemek isteyen kişilerin mutlaka ekonomi sınıfı tükenmeden önce koltuk alması gerekmektedir. Böylelikle ödenmesi gereken tutar daha düşük olacağı için insanlar maddi olarak tasarruf etmiş olmaktadır.

Polonya’nın farklı kentlerinde gezilecek çok sayıda yer bulunmakta ve insanlar uzak yerlerden gelerek buraları ziyaret etmektedir. Wieliczka tuz madeni bunlardan bir tanesi olup insanların yoğun olarak ziyaret ettiği mekanların arasında yer almaktadır. Madenin içine giren kişileri büyüleyici bir manzara karşılamaktadır. Bunun haricinde ülkede pek çok kale ve gözetleme kulesi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinin Osmanlı için yapıldığı ve buradan Osmanlıların buraya gelip gelmediği kontrol edilmektedir. Böyle rivayetlerinde olduğu ülkeye gelmek isteyen kişilerin bir başka seçeneği daha bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi aktarmalı uçuşlar olup çok sayıda yerli ve yabancı hava yolu şirketi tarafından farklı aktarma merkezleri kullanılarak seferler yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir