Portekiz Türkiye Aktarmasız Uçak Bileti

İber Yarımadası ülkelerinden bir tanesi olan Portekiz ile Türkiye arasında seyahat etmek isteyen kişiler ister aktarmalı isterse de aktarmasız yani direkt uçuşlar için uçak bileti alarak seyahat edebilmektedir. Avrupa kıtasında yer alan ülkeye İstanbul’dan farklı hava yolu şirketleri tarafından seferler düzenlenmektedir. Bunlar arasından sadece bir tanesi Portekiz’e aktarmasız uçuşlar yapmaktadır. Dünyanın da en önemli hava yolu şirketleri arasında bulunan Türk Hava Yolları haftanın her günü seferler düzenlenmektedir. Portekiz’in başkenti olan Lizbon’a günde iki defa uçuş düzenleyen firma bunları saat 11:20 ve 16:00’da gerçekleştirmektedir. Yolculuklar ise 5 saatten biraz daha az sürmektedir. Lizbon’a THY ile birlikte gitmek isteyen kişilerin alacakları biletler için ödemeleri gereken ücret ise 1.098 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır.

Portekiz’in bir başka önemli kenti olan Porto’ya da direkt seferler düzenlenmektedir. Pazartesi ve Perşembe günleri hariç diğer günler günde bir defa uçuş düzenlenmektedir. THY ile seyahat etmek isteyen kişilerin alacakları biletler için ödemeleri gereken ücret ise 1.083 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Bu artışın temel nedeni bilet sınıfları ile ilgilidir. Ekonomi sınıfında seyahat etmek diğer sınıflara göre daha ucuzdur. Bundan dolayı da insanlar öncelikle bu sınıftan koltuk satın almak istemekte ve bunların tükenmesi durumunda ise diğer sınıflardan bilet almak durumundadır. Bu da kişilerin çok daha fazla bilet ücreti ödemesi anlamına gelmektedir.

Dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan İber yarımadasında bulunan Portekiz sınırları içerisinde birçok doğal ya da tarihi güzellik bulunmaktadır. Bunlar arasından Sao Jorge Kalesi ve Belem Kulesi görenlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Söz konusu yapılar son derece yüksek olup çok görkemli durmaktadır. Bunların dışında ülke içerisinde farklı yapılarda yer almakta olup bunlarda insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Doğal güzellikler bakımından da oldukça zengin bir ülke olan Portekiz’in farklı bölgelerinde yer alan sahiller dünyanın dört bir yanından gelen insanları ağırlamakta ve keyifli bir tatil yapmalarını sağlamaktadır. Buraya gelmek için İstanbul’dan kalkan uçaklar tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir