Rize Konya Aktarmasız uçak bileti sorgula

Doğal güzellikleriyle Rize şehrinden Konya Havalimanına aktarmasız uçabilmek için sorgula işlemleri yapıldığında iki rota arasına aktarmalı uçak yolculuğunun mümkün olduğu ve bileti Trabzondan almak gerektiği görülecektir. Rize ilinde havaalanı olmadığından Konya gibi kentlere uçak ile aktarmasız yolculuk yaparak ulaşmak isteyenler Rize Konya Aktarmasız uçak bileti sorgula işlemlerini Rizeye 160 kilometrelik mesafede bulunan Trabzon Havalimanından yaparak bileti almalıdır. Rize nefes kesen güzellikle ev sahipliği yapan bir Karadeniz şehridir. Trabzon’la arasındaki sahil yolunda inşa edilmiş olan havaalanı yıllarca kentin halkına havayolu ulaşımı konusunda hizmet vermiştir. Artvinliler de yıllarca yakın olan Batum Havalimanını kullanmıştır. Artvin ve Rize’nin yolcu talebinin artması ve ihtiyacın ortaya çıkması ile birlikte iki şehre hizmet verecek havalimanı yapımına başlanmıştır.

Yapımı süren havaalanı bitinceye kadar Rizeliler yine Trabzon havaalanını kullanmak zorundalar. Havaalanından  ulaşım çok kolay ve rahat olduğundan sıkıntı doğurmamaktadır. Fakat tabi kentin kendine özel havaalanının olması bölge halkını rahatlatacaktır. Konya, hoşgörü insanı, büyük zat Mevla’nın şehri olduğundan yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Rize’den Konya’ya ziyaret, ticaret veya gezmek için gitmek isteyenler aktarmalı yolculuk yapmak zorundalar. Trabzon Havalimanından Türk Hava Yoları ve Anadolujet haavyolu ulaşımı vermektedir. Türk Hava Yolları gece saat 01.30 ve 02.45’de uçuşu bulunmaktadır. 02.45’de iki farklı sefer yapmaktadır. Bu seferlerden birinin yolculuk süresi 3 saat 30 dakika iken diğerininki ise 9 saat 30 dakikadır. Aradaki fark bekleme süresinden kaynaklanmaktadır.

Anadolujet firmasının sabaha karşı saat 06.10’da sadece bir tane seferi bulunmaktadır. 7 saat süren bu yolculuk İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden aktarma yapılarak gerçekleştirilmektedir. Türk Hava Yolları ise aktarmalarını İstanbul Atatürk Havalimanından yapmaktadır. Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan orta ölçekli havaalanına iniş yapan yolcular buradan farklı seçeneklerden birini kullanarak şehir merkezine geçebilirler. 2000 yılından önce sadece askeri uçuşların yapıldığı alandan 2000 yılından sonra sivil uçuşlar da yapılmaya başlamıştır. Sivil yolcuların gelmesi havaalanının ulaşım ağını genişletmesine neden olmuştur. 24 saat hizmet veren ticari taksiler, uçağın inişinden 25 dakika sonra hareket eden HAVAŞ servisleri, Hertz, Budget, AVIS ve Enterprise oto kiralama ofisleri şehir merkezine ulaşım konusunda yolculara hizmet etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir