Roma Ankara ucuz uçak bileti sorgula

Bir çok ülkeye Ankara üzerinden direk uçuş varken Roma nedense bu direk uçuşlarda bulunmadığından dolayı ucuz uçak biletinizi aktarmalı olarak sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Dönemsel olarak iki kent arasında direkt uçuşlar konsa da bu kalıcı olmayıp kısa sürede tekrar kaldırılmaktadır. Çünkü iki kent arasında yolculuk eden kişi sayısı çok azdır. Bunun yerine insanlar İstanbul üzerinden Ankara’ya geçmektedir. Bundan dolayı bu iki kent arasında yapılan uçuşlardaki bilet fiyatları aktarma olayından dolayı biraz pahalıdır. Bu yüzden insanlar bulabilecekleri en ucuz bilet için araştırmalar yapmakta ve uçuştan çok önce biletlerini almaktadır. İki kent arasındaki aktarmalı uçuş sayısı İstanbul’dan dolayı 100’den fazladır. Bu da saat başına ortalama 5 uçuş demektir.

Roma ile Ankara arasındaki aktarmalı uçuşların çok büyük kısmı Türk şirketleri tarafından sağlanmakta, çok küçük bir kısmı ise yabancı şirketler tarafından sağlanmaktadır. Aktarmalı uçuşlar için olan biletlerin fiyatları ortalama olarak 600 liradan başlamakta ve 1.500 liraya kadar çıkmaktadır. Fakat bunların dışında biletin uçuştan hemen önce alınması gibi durumlarda fiyatlar 8.000 liraya kadar çıkabilmektedir. Bundan dolayı bu iki kent arasında bilet alacak kişilerin çok önceden bileti almaları gerekmektedir. Ayrıca bilet alırken aktarma merkezlerinin neresi olduğuna dikkat edilmeli ve Ankara’ya yakın olan aktarma merkezleri tercih edilmelidir. Ayrıca bilet alırken aktarma merkezindeki bekleme süresinin mutlaka dikkate alınması gerekmektedir.

İki kent arasında ucuz bilet almak için yapılacak bir başka husus ise internet sitelerinden ayrıntılı şekilde sorgulama yapılmasıdır. Bu sorgulamalar sırasında güvenilir internet sitelerinin tercih edilmesi ya da havayolu şirketinin kendi internet sitesi kullanılmalıdır. Aksi takdirde ucuz bilet sorgulaması yaparken dolandırılma riski ortaya çıkmaktadır. Ucuz bilet için sorgulama yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus bütün tarihlerin sırasıyla kontrol edilmesidir. Çünkü nadiren de olsa yakın tarihlerde de çok ucuz bilet bulunabilmektedir. Bundan dolayı yakın tarihten başlayarak uzağa doğru gidilmesi önemlidir. Eğer farklı bir internet sitesinden sorgulama yapılıyorsa buradan bulunan uçuşu daha sonra havayolu şirketinin kendi sitesinden kontrol etmek gerekmektedir. Böylece biletin durumu kesinleşmektedir.

Yorum yapıldı “Roma Ankara ucuz uçak bileti sorgula

  1. Eğer Hristiyanlara ait özel yerleri gezmek isterseniz Roma tam ülkesi gibi gözüküyor şu sıralar PAPA falan hep oradan çıktığına göre araştırmalarım sonucu onun böyle olduğu kanaatına vardım desem yeri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir