Şeyseller Türkiye Uçak Bileti Sorgula

Şeyseller ülkesinde bulunan Mahe adasındaki havalimanından Türkiye rotasına ve özellikle İstanbul kentine uçak bileti satın almak isteyen müşteriler sorgula yaptığında çok fazla seçeneğin bulunduğunu görebilecektir. QatarAirways, Türk Havayolları, Emirates ve EtihadAirways gibi havayolu firmaları tarafından düzenlenen uçuşlarda direk seferler için seyahat süresi 8 ile 9 saat arasında değişmekte iken aktarmalı uçuşlarda bu süre 2 güne kadar çıkabilmektedir. Şeyseller Türkiye güzergahında seyahat etmek isteyen yolcular günün farklı zaman dilimlerinde seyahat edebilme imkanı bulmakta olup biletler için firmalar 7 bin lira 15 bin lira arasında bedel talep etmektedir. Hint Okyanusu taraflarında bulunan ve adalara ayrılmış bir ülke olan Şeyseller Cumhuriyeti yaklaşık olarak 500 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Ülkedeki en büyük adanın ismi ise Mahe olup Aldabra ve Destroches gibi adalarda da önemli sayıda halk yaşam sürmektedir.

Şeyseller ülkesinin başkenti Victoria bölgesi olup toplamda 26 ayrı idari bölge ile ülkenin yönetimi sağlanmaktadır. Yörede resmi dil olarak İngilizce ve Fransızca kabul edilmesine karşın Creole dili de yaygın olarak konuşulmaktadır. Bölge halkın farklı düşünce ve inançlardan gelen kitleler mevcut olup toplam nüfusun %76’lık kısmı Katolik mezhebine mensup olan Hristiyanlardan oluşmakta iken geri kalan nüfus içerisinde Müslüman ve Hindu kesimler bulunmaktadır. Geçmiş dönemlerde farklı devletler tarafından işgal edilen Şeyselller bağımsızlığını ise tam olarak 1976 yılında elde etmiştir. Tropikal iklimi ile dikkat çeken yöreyi keşfetmek ve huzur dolu bir tatil yapmak için en uygun mevsim yaz sezonudur. Ülke ekonomisinde tarım ve turizm gibi sektörler önemli gelir kaynaklarını oluşturmakta olup muz, nişasta ve Hindistan cevizi gibi ürünler yoğun bir şekilde üretilmektedir.

Denizcilik ve madencilik gibi sektörlerin de gelişmiş olduğu bölgede halkın önemli bir kısmı geçimini bu sektördeki iş kollarından sağlamakta ve ülkede bulunan pek çok deniz ürününün de ihracı sağlanmaktadır. Yöre mutfağında da deniz ürünleri önemli bir yer edinmiş olup balık çeşitleri farklı sunumlar eşliğinde misafirlerin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca körili tavuk, safranlı pilav ve tropikal meyve gibi lezzetler de tadılmaya değer farklı yiyecekler arasında yer almaktadır. Ülkemizden bölgeyi ziyaret etmek isteyen konuklar için vize uygulamasının olmadığı bölgede en önemli eğlence festivali olarak Kreol etkinliği ön plana çıkmaktadır. Şeyseller’de Paskalya, Kutsal Cuma ve Ulusal Gün gibi özel dönemlerde de çeşitli organizasyonlar planlanmakta ve etkinlikler yoğun bir katılım ile gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir