Sivas Uçak Bileti Gezilecek Yerler

Ankara ile İstanbul ve İzmir havalimanlarından direk uçak bileti bulunabilen Sivas Nuri Demirağ Havalimanı gezilecek yerler için kente gelmek isteyen yerli ve yabancı turistler için güzel ve rahat bir alternatiftir. UNESCO tarafından koruma altına alınmış Divriğ Ulu Cami gibi gezilecek yerler bakımından zengin olan Sivas şehrine havayoluyla gelmek isteyenler Nuri Demirağ Havalimanına bileti almaları gerekmektedir. İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanına Sivas’tan günde üç kere direkt uçuş yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika süren uçak yolculuğu karayoluna tercih edilmektedir. Biletin alındığı sınıfa göre değişen bilet fiyatlarında en düşük ücret promosyonlara aittir. En yüksek fiyat ise Business Class sınıfının biletleridir.

İstanbul Avrupa yakasında bulunan Atatürk Havalimanına ise günde sabah ve akşam olmak üzere iki uçuş bulunmaktadır. Bu seferlerin ekonomi sınıfının ücretleri 250 ile 550 arasında değişmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanına ise havayolu seyahati günde bir kere yapılmaktadır. Bu seyahatin süresi ortalama 1 saat 35 dakikadır. Nuri Demirağ Havalimanından yapılan seferler Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolujet firmaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Aktarmasız olarak yapılan Ankara, İstanbul ve İzmir seferlerinin yanında bir veya iki aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlar da vardır. Aktarmalı seferlerin ücretleri ise direkt uçuşlara oranla biraz daha yüksek olabilmektedir. Bundan dolayıdır ki direk seferlerin yapıldığı rotada biletler tükenmeden satın alınmalı mümkün olduğunca aktarmalıya kalınmamalıdır. Fakat farklı yerler görmek isteyenler aktarmalı seferleri tercih edebilirler.

Yapılan kongreden dolayı Cumhuriyet tarihimize yön veren şehirde gezilecek ve görülecek çok mekan vardır. Bu mekanların başında 4 Eylül Kongre Binası gelmektedir. Bağımsızlık ilanının yapıldığı önemli noktalardan biri olan bu binada o dönemlere ait giysi ve eşyalar sergilenmektedir. Dünya Miras Listesinde yer alan Divriğ Ulu Cami ve Şifahanesi ise kapıları ve sütunlarındaki süslemeler ile dikkatleri çekmektedir. Sedef ve bazı romatizmal hastalıkları iyi eden Kangal Balıklı Kaplıcaları, çift minareli kapısındaki süslemeleriyle görkemli duran Anadolu Selçuklular Döneminden kalma Gök Medrese, asıl mekanı yıkılmış sadece doğu yönündeki minareleri ayakta kalmış olan Çifte Minareli Medrese kentin görülmeye değer yerleridir. Ayrıca Gemerek ilçesindeki Sızır Şelalesi ve Mesire Alanı ile Ulu Cami görülmeden şehirden ayrılmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir