Tel Aviv Ucuz Uçak Bileti

İsrailin en büyük ikinci kenti olan Tel Avive yolculuk yapacak olanlar için bu şehre ülkemizden düzenlenen uçak seferleri içerisinden en uygun ve en ucuz uçak biletini bulmak için havayolu firmalarının kampanyalarını takip etmek uygun olacaktır. Ucuz uçak bileti ile Tel Avive yolculuk yapmak isteyenlerin İstanbul ve Ankaradan hareket eden firmaların uçuşlarını ve saatlerin incelemeleri gerekmektedir. Tel Aviv İsrail’in en büyük şehirlerinden bir olarak ülkemizden de bu şehre ziyaretçilerin çok yoğun olarak havayolunu kullanarak gittikleri söylenebilir. Bu yolculuğun en uygun fiyata yapılabilmesi için biletlerin yolculuktan uzun süre önce alınması veya bilet kampanyalarının takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

İsrail’i gezmek üzere bu ülkeye yolculuk yapanların mutlaka ziyaret ettikleri bir şehir olan Tel Aviv bir liman kentidir. Bu kentte liman bulunması sebebiyle Ortadoğu’nun en büyük ikinci kent ekonomisine sahip şehridir. Bu şehirde eski ve yeni kültürün bir arada bulunması söz konusudur. Tel Aviv’de bulunan ve oldukça ünlü olan sahil kesimi turistler için önemli bir uğrak yeridir. Şehrin sahil kesiminde Gordon Beach adlı sahil en ünlü olan sahillerdendir. Tel Aviv’de eski yerleşim yeri ve yeni yerleşim alanları bir arada bulunmaktadır. Yafo adlı eski yerleşim alanları ile yeni şehir arasında yürüyüş parkında yürüyerek bu iki kültürü bir arada görmek mümkün olmaktadır. Bunun yanında Hayarko Parkında yürüyüş yağarak deniz kenarına inebilirsiniz. Bu park oksijen bakımından oldukça yüksek oksijen miktarına sahip olması ile ünlüdür.

TelAviv’in ünlü pazarı olan Carmel Pazarı da ziyaretçiler tarafından beğeni toplamaktadır. Bu pazarda Yahudi ve Müslüman esnaf bir arada hizmet vermektedir. Tel Aviv Üniversitesi tarafından kurulmuş olan Botanik bahçesi de bu şehre gelenlerin uğramadan gitmemesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Tel Aviv İsrail’in içerisinde oldukça modern görünüşüyle ziyaretçilerin rahat bir şekilde dolaşabilecekleri bir yer olarak görülmektedir. Burayı ziyaret edenler farklı dinlerden insanların bu şehirde çok rahat bir şekilde yaşadıklarını görmektedirler. Bu özelliği ile özellikle turistik amaçlı olarak bu ülkeye gelenler tarafından Tel Aviv diğer şehirlere göre çok daha fazla ziyaret edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir