Uygun Fiyatlı Marakeş Uçak Biletleri

Ülkemizden uygun fiyatlı Marakeş yolculuğu yapmak için birbirinden farklı firmalara ait uçak biletleri satın alınması mümkün olduğu için uygun fiyatlı seyahat etmek için ayrıntılı bir fiyat araştırmasının yapılması şart olmaktadır. İki milyon nüfusuyla Fas ülkesinin ilk başkenti unvanına sahip Marakeş şehri Tanrılar Ülkesi ile Kırmızı Şehir isimlerine sahip olan ve düzenli uçak seferleri ile ulaşımı mümkün olan bir kenttir. Ticaret amaçlı veya turist olarak bu mistik kente gelmek isteyenler Fas Marakeş Menara Havalimanına uçak bileti almalılar. Çöl ikliminin hakim olduğu şehirde ilkbaharları da kum fırtınalarına rastlamak mümkündür. Mevsim tercihi olarak tavsiye edilen, şehrin sonbahar aylarında ziyaret edilmesidir. Merakeş’te Et ve hamur işlerinin yanı sıra bolca kuru meyve tüketimi yapılmaktadır. Çay ve kahve tüketimi zirve noktadadır. Oryantal müzikten sonra modern barlar ve diskolar da şehirde yer almaktadır.

Marakeş’te Souk adını taşıyan geleneksel pazarda yok yok. Oldukça hesaplı fiyatlara harika hediyelikler bulunabiliyor. Sıkı pazarlık yapılması, şehri bilen ve gezenlerin ortak tavsiyesidir. Kentte Jeema El Fna adlı meydan ile Gueliz, en popüler eğlence mekanları arasında başlarda geliyor. Atlas Dağlarının alt yamaçlarında yer alan Marakeş, iki kısımdan oluşuyor. Bunlardan birisi eski şehir yani Medina, diğeri ise yeni şehir yani Ville Nouvella adını taşıyor. Her ikisine de alternatifli ulaşım imkanı var. Şehir içi toplu taşımada bilet fiyatları oldukça ucuz seviyelerdedir. Bisiklet ve motosiklet kullanımı oldukça yaygındır. Fas’ın dünyaca bilinen şehirlerinden Kazablanka, Fez ve başkent Rabat’a tren seferleri bulunmaktadır.

Fas stilinde havuzlar ve egzotik bitki türlerini barındıran Majorelle Bahçeleri şehrin görülmesi gereken noktalarından birisini oluşturuyor. İsmini 1919 yılında Marakeş’e taşınan Jacques Majorelle adlı ressamdan alan ve dünya çapında gezdiği yerlerden topladığı bitkilerden oluşan bahçeler büyüleyici bir niteliğe sahiptir. Öte yandan diğer bir cazibe merkezi de Ali bin Yusuf Medresesi adını taşıyor. Medrese 1565 yılında inşa edilmiştir. Bahia Sarayı ise Fas hanedanının ihtişamını simgeleyen bir yapı olup 19’uncu yüzyıldan kalmadır. Tavana kadar el işçiliği işlemeleri dikkat çekmektedir. Kutubiye Cami şehrin simgeleri arasında yer alan ve her yerinden görülebilen bir lokasyonda bulunmaktadır. Kentin en büyük camisi olup 13’üncü yüzyılda Berberi Kral Yakup Mansur yaptırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir